Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I begynnelsen av desember dro Bikipile (som egentlig heter IA) og jeg til Stockholm for å vise fram Pippi (3 år gamle Najanin's Yu Yukimi) og Imouto (14 mnd gamle Najanin's Deki Imouto, helsøster til førstnevnte) på Stockholms Hundmässa. Det var 33 shibaer påmeldt, og vi gleda oss til å snakke med folk, sikle hannhunder og vise fram verdens fineste røde farer.

Vi er framme på messa og IA og Pippi titter på livet:

DSC_6324.jpg

Christen Lang viser Daito, bikkja til ei venninne av oss (Christens oppdrett). Daito var en perle i sin juniordebut!

DSC_6333.jpg

Resten av juniorklassen. Bakerste Rollick's Golden Samurai vant tittelen og certet! :wub:

DSC_6336.jpg

Imouto er skrekkelig entusiastisk, ser dere? :P

DSC_6342.jpg

Flere hannhunder:

DSC_6343.jpg

Imouto og jeg prøver å finne ut hvor vi skal stå hen. Hun lurer like mye som jeg:

DSC_6345.jpg

Pippi koser seg på fanget til Berit (Bøllefrøken):

DSC_6358.jpg

Vi venter på tur. Fin front på frøkna, da! :wub:

DSC_6349.jpg

Så er det inn med Pippi. "Redd meg, mamsen!" :lol:

DSC_6363.jpg

Hun er flink på bordet til aldri å ha blitt vist på en innendørsutstilling før (tsjekkoslovakiske ulvehunder i bakgrunnen!):

DSC_6364.jpg

Jeg er lettere sjokka over at jeg får opp halen hennes! :D

DSC_6365.jpg

Min vanskeligste handlingjobb noensinne, SE så konsentrert! :lol: Men finn en feil... :P

DSC_6367.jpg

Overlegne, sier du? ;)

DSC_6374.jpg

Etter å ha spora rådyr på vei hjem fra messa, får lille prinsesse Kamikaze velger seg en godis av tante, men er litt skeptisk (eller kresen :icon_redface:):

DSC_6376.jpg

Knertis: "Jeg prøver den oransje i stedet, jeg!" IA: "Du trur den er bedre enn de fire forrige, eller?!?"

DSC_6381.jpg

Min lille lykkeboll la inn årene omsider. :heart:

DSC_6384.jpg

Vi er innom Shibastanden før vi reiser hjem på søndag, og hilser på Nikki (Rollick's Bright Red, mammaen til certvinnende hannhund). Sånn ser de ut mens de røyter! :lol: (Og tenkt at Imouto fikk at hun var totalt pelsløs, når alternativet kan være dette! :blink: )

DSC_6389.jpg

Skrevet

Ser ut som en bra tur - men hvordan gikk det med hundene da!?

Hehe, jeg tenkte ikke på å skrive det, siden det alt ligger i resultattråden. :) Begge fikk VG, og det pleier Imouto å få om dagen, så det er helt greit og forventa, mens Pippi fikk VG ene og aleine fordi hun ikke er ringtrent og ikke ville vise seg. Da blir det vanskelig å bedømme henne mot de andre, men det var helt åpenbart både på måten han håndterte henne og kritikken at dommeren likte henne veldig godt, så det er jo kjempehyggelig. :)
Skrevet

Så masse pene hunder! :D

Jeg lurer på, stilles shiba alltid på bord? Når veninna mi stilte junior hann så stilte de fritt på gulvet nemlig, har egentlig aldri sett de på bord før.

edit: jeg blir nesten litt flau på den nedrøytete shibaens vegne :icon_redface: også alle slemmingene som tar bilde av det, hahaha :P

Skrevet

Lille fleeceballen er akkurat like vakker som voksen hun :heart:

Takk, og hun er nesten like mjuk fortsatt nå som vinterulla kommer. :wub:

Så masse pene hunder! :D

Jeg lurer på, stilles shiba alltid på bord? Når veninna mi stilte junior hann så stilte de fritt på gulvet nemlig, har egentlig aldri sett de på bord før.

edit: jeg blir nesten litt flau på den nedrøytete shibaens vegne :icon_redface: også alle slemmingene som tar bilde av det, hahaha :P

Hundene vises på gulv og stiller opp for kritikkskriving på gulv, men håndteringa skjer vel omtrent i 97% av tilfellene på bord. Jeg har stilt ut og vært på latterlig mange utstillinger i løpet av de siste 3 åra, og jeg trur jeg bare kan huske en eneste gang at shibaene blei gått over på gulvet. Men i sommer på Fransk Vinner-utstilling i Paris, mente dommeren at han kunne rasen så godt at han ikke trengte å ta på dem annet enn litt stryking og tannsjekk, og denne foregikk hengende på armen til oss eierne, med blotta buk! :lol: Hvis du trudde shibaer flest oppførte seg som uvillige kålormer på bord, så skulle du sett dem hengende på armen mens en rar, gammel mann kom med tafsehendene sine opp i trynet på dem! :D

Så fiiiiiine hunder <3 Jeg vil ha en dame-shiba

Det trur jeg nok Kuma er helt med på. :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...