Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden min kjære som har peiling ikke svarer meg av uvisse grunner får jeg spørre her. Dette problemet har dukket opp før, men jeg husker ikke hva jeg/Carl gjorde. Noen som vet?

4gXtM.png

Skrevet

Wohoo! Fant det ut! Jeg måtte bare lage en ny catalog :P

Edit: Vel, da fant jeg ikke bildene mine igjen og da var liksom hele vitsen med det borte, for jeg skulle redigere bilder som var der inne. Jeg måtte inn i lightroom mappen min, finne filen som het sammenavnsommappen.lock og slette den. Så fikk jeg åpnet den igjen! :D

Greit, Carl. Det går an å gjøre det slik også, men helst skulle jeg ønske at du bare ville gjøre det for meg! :P

Skrevet

Men jeg finner den ikke der.

(Greit nok at jeg er blond altså, men ikke så blond :lol: )

Det burde du ha gjort, for jeg regner med at prosessen kjører selv om den har klikket. :lol: Trykk på et av de første imagesene (navnene) neste gang i oppgavebehandlingen, også trykker du på L-tasten. For prosessen heter heeelt sikkert noe med Lightroom i.

Skrevet

Du, nå syns jeg nesten du er litt frekk her altså. Jeg gjorde det, og det fantes ingenting som het Lightroom der. Det var denne .lock filen som ødelagte alt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...