Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekalender 3. desember


Julenissen

Recommended Posts

1.jpg

Her er et bilde av en kjent avdød russisk komponist med sin mindre kjente trofaste følgesvenn. Komponisten er kanskje mest kjent for sin tredje pianokonsert.

1. Hva het komponisten, og hva het hunden?

2.jpg

Her er hunden Suggen, som var eid av en kjent polfarer.

2. Hva het polfareren, og hvilken rase var hunden?

Svar sendes på PM til nissefar innen midnatt 3. desember.

Begge svar må være korrekt for å få ett poeng/lodd.

Svar på kalender 2. desember:

1. Nei, lus kan ikke smitte fra en art til en annen

2. Demodex/hårsekkmidd

3. Borreliose/borelia

OBS: Når dere svarer på kalenderen, opprett ny PM for hvert svar. Dvs. ikke gå inn på meldingen du sendte i går og legg nytt svar under og send på ny. Dette er pga. vi må holde orden på svarene, og om alle svarene legges "under hverandre" i en lang rekke med PM får vi ikke lagt forskjellige PM'er i forskjellig mappe. Så ny melding må opprettes for hvert svar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 desember var blææh. Jeg hadde alle raser rett men glemte norsk fremfor lundehund og engelsk fremfor rød og hvit setter. Dermed kom jeg ikke på noe ord og bytta ut den ene rasen med noe annet og kom frem til et helt feil ord. I går hadde jeg rett og det har jeg nok i dag også :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tok feil på nr. en for hadde G(Greyhound)L(Lundehund)E(Egnelsk Setter)D(Dutch Schapendoes)E(Engelsk springer spaniel).. Irriterer meg enda :rolleyes2: Uansett, rett i går og trur jeg har ganske så rett i dag og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...