Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Prøvar å skrive ønskeliste til jul, og ein ting som står høgt på lista i år er ei stellekasse der eg kan ha nærmast alt av pels-/stelleutstyret. Altså alt i frå børstar til shampooar. Har funne ein på doggstuff.no, men er det nokon som veit om andre typar stellekassar, eller andre nettbutikkar som sel den som er avbilda under?

Det hadde liksom vert fint med noko anna enn verktøykassa eg har no, ser ut som om nokon har sleppt ei bombe nedi der nemleg :whistle:

SSTackBox.jpg

Dogstuff.no

Skrevet

Hvis det er for hjemmebruk, og ikke behøver være så stilig, så finnes det rimelige, romslige og praktiske verktøykasser. Jula, Biltema. Claes Olsson, etc.

For å dra med seg rundt på utstillinger synes jeg at sånne vesker ofte er ALT for tunge i seg selv. Man har så mye ting med seg, at det ofte blir tungt nok - uten at vesken i seg selv skal veie flere kilo...

OK - man ruller ofte tingene inn på utst., men det er snodig hvor ofte man egentlig må bære den veska' likevel..

Jeg bruker en verktøykoffert av stoff billig, plastbunn, tåler juling og veier nesten ikke noe - a'la denne HER.

Funket utmerket, år etter år.

Susanne

Skrevet

Jeg har en verktøykasse av plast som er kjøpt på Claes Ohlsson, kostet vel en hundrelapp eller noe sånt. Den veier ikke stort, har plass til det jeg trenger, er rimelig oversiktlig og får plass i bagen sammen håndkle, stelleforkle, vannflaske etc.

Jeg synes det er en tendens til at folk kjøper seg dyre, store utstyrskofferter, og så selger de dem brukt etter en stund fordi de blir for tunge og svære.

Skrevet

Jeg synes det er en tendens til at folk kjøper seg dyre, store utstyrskofferter, og så selger de dem brukt etter en stund fordi de blir for tunge og svære.

Ein slik koffert har eg heller tenkt å ha heime, slik at eg kan ha alt på ein plass, og samtidig ha full oversikt. Er så lei av at noko ligg her og noko der fordi det ikkje eg plass i den verktøykassa eg har no. Og kassa har heller ikkje hørt kva system her :gaah:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...