Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Enig der, men måten de avliver på må jo være human og stedene for slakten burde jo være bedre enn det som blir beskrevet i artikkelen (hunder som spiser hverandre, sulter, etc).

"For eksempel i Bucuresti er det ikke plass til mer enn 400 hunder i kennelene i måneden. Et enkelt gangestykke viser at det dermed makismalt kan avlives 4800 hunder i året. Da har du rundt 45 000 hunder igjen, som på et år vil parre seg og få valper. Og jeg kan love deg at det fødes mer enn 4800 valper på et år, sier han."

Virker som det må mer til enn bare avliving for å få bukt med problemet. :/

Skrevet

Skjønner problemet, jeg.. 50.000 løshunder ER et problem.

Ser ikke at sterilisering skulle hjelpe et eneste sekund - hvorfor ikke avlive dem med en gang? (Skal selvsagt skje humant - ikke med stokker og steiner som de holdt på med i Beijing før OL!).

Fang de inn, avliv dem med en sprøyte (alt. skyting av kyndige folk og under kontrollerte former - ikke fri jakt på løshunder, lksom..). De veldig få kennelplassene de har kan da brukes til f.eks. endel av valpene de finner - disse har den største muligheten til å finne seg nye hjem.

Så krever man ID-merking og kanskje til og med hundeskatt av alle som skal ha hund. Løshunder som man finner med ID-merking: straffe eieren med f.eks. med å betale kennel eller avliving dersom den ikke ønsker hunden tilbake.

Vips - minmalt med kanskje farlige og smittefarlige løshunder. OG en håndtering av dette problemet uten at resten av verden ser på dem med avsky..

Susanne

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...