Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nansen ønsker seg veldig en pipeball, har han fortalt, og siden han har vært flink i det siste og attpåtil blir 2 år om noen få uker, så må han jo få det slik han vil?

  • Den perfekte pipeballen har ikke så altfor høy lyd. Leker med for mye pip i blir han helt satt ut av, og vil ikke ta i. Kong wubba har tydeligvis passelig med pipelyd (men har andre åpenbare mangler, som feks å ikke være en ball)
  • Den perfekte pipeballen har konsistens som en tennisball, men er solid som en kong! Dvs, han eeeelsker tennisballer, men klipper de i stykker på 1-2-3, mens kongen blir for vanskelig å henge i, ettersom han har et helt latterlig bitt.
  • Den perfekte pipeballen har et tau festet i seg. Det er derfor det er viktig at han henger godt i den, for vi skal gjøre den morsomme krangleleken også! Sprettsakleke + tau = hittil den beste leken han vet; da kan leken gås tur med og man kan sloss med den og prøve å fange den når man selv slenger den i lufta og sånn :ermm: (men han blir helt tussete av ting som piper (sånn passelig, sånn som kong wubba) så jeg regner med at Sprettsakleke + tau + pipert = paradis).
  • Den perfekte pipeballen er ikke sånn altfor dyr, altså :whistle:

Såååå glad blir Nansen av leke med tau i - hjelp meg å gjøre ham enda mer glad? Pliiiiz lzm? :lol:

5656915645_e50efceba3.jpg

5657490608_80223edf96.jpg

Skrevet (endret)

Kong har jo baller me tau og pipelyd :) Sjekket du de?

Der jeg har sett, har de enten ikke hatt dem, eller de har vært utsolgt. Men de kong-ballene ser jo perfekte ut. Men er de noe særlig holdbare, da?

EDIT: og hvor får man dem for en fornuftig pris (canis er feks utsolgt)?

Endret av Pim
Skrevet

Kva med dei litt forvokste tennisballane til kong AirDog? Dei finst i fleire størrelsar og piper :lol: desverre utan tau då.

Det var sånn jeg linket til også. :)

Skrevet

Harly anbefaler disse! :D

Jeg kjøpte 3 stk i mai/juni som er mye brukt på trening og i lek, den ene begynner å gå litt i oppløsning men de andre to holder fint foreløpig :)

Skrevet

Hmm, jeg har helt motsatt erfaring med denne air dog ballen.. Det var ikke lange stunden som skulle til før den var ødelagt her i gården.. Eneste jeg har funnet av leker som holder er sånn gummi kong med pipelyd i.. De skulle laget baller i samme materiale!

Skrevet

Hmm, jeg har helt motsatt erfaring med denne air dog ballen.. Det var ikke lange stunden som skulle til før den var ødelagt her i gården.. Eneste jeg har funnet av leker som holder er sånn gummi kong med pipelyd i.. De skulle laget baller i samme materiale!

Jeg har samme erfaring. Ida kverker pipen på 1-2-3, og selve ballen varer heller ikke lenge hvis hun får ha den for seg selv et par minutter.

Edit: Hvis man vil ha noe med pip som holder, så kan jeg anbefale disse:

http://www.cleanrun....&Product_ID=324

Ser også at de har en ny type, men den har jeg ikke prøvd:

http://www.cleanrun...tring=cuz%20toy

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...