Gå til innhold
Hundesonen.no

Hakasitas Aslan


Aslan
 Share

Recommended Posts

  • Svar 415
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter en laaang pause pga avhandlingsskriving på undertegnede våget vi oss ut på LP-banen igjen forrige helg, og det endte sånn passe Eller, er egentlig fornøyd, Thorvald var fin frem til avstanden,

Thorvald fikk excellent og CK i dag på rasespesial og vår til nå største utstilling Og ikke nok med det, i klassen funket virkelig ALT, det var så herlig. Vi jobbet som et team på ordentlig Vi har

Ja, jeg var ganske flink faktisk Nei, synes æren skal gå til deg jeg. De første 15 sekundene før Thorvald brøt, rakk jeg i det minste å få foreviget. Og han var ikke håp

Det var litt tidlig i helga, først i dag det ble veldig veldig action, og det har vært masse forsøk, men ikke sett noen klare parringer eller heng (de har vært endel uten tilsyn, og de trives best uten tilskuere), men de har ihvertfall hatt det gøy :lol:

11198981_10155543877735341_228204935_n.j

Så får vi se, enten det blir eller ikke blir har det vært artig å være med på :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker alle sammen :D
_______

I ettermiddag reiser Tiva hjem til seg selv, de har vært i lag siden fredag og hun har stått for ham alle dagene de har vært i lag (også i dag) :blink: Dessverre er de begge veldig uvillige til noe action med publikum, så dermed har de fått holde på en endel helt uten tilskuere (vi har jo prøvd å se om vi kunne fått til å hjelpe, men har landet på at de får prøve seg som de vil selv så lenge de begge er villige, og da enten blir det eller blir det ikke) og vi kan derfor verken utelukke eller bekrefte parring :lol: Vi tror mandag var den helt rette dagen, så vi får egentlig bare vente å se og krysse fingrene for at de har fått til noe uten av vi gikk komme nær :P Men klart, det er kjipt å ikke ha noen sikker parring, og skulle ønske det hadde skjedd. Det går ihvertfall utrolig godt overens, og koser seg masse innimellom all den andre aktiviteten (tror vi snart får naboklage, ikke pga bråk, men utuktig omgang). Og Tiva har jo bodd oss hos siden fredag, og hun er akkurat så herlig og snill og god som hun har vært på besøk :wub: Veldig ålreit tispe, altså, ikke noe problem med å bli "forlatt" hos fremmede, folk er gøy uansett de! Hun har hatt litt trøbbel med å venne seg til nattevaktdøgnrytmen til min samboer, så hun har forstyrret sovinga hans litt (og en passe ivrig Thorvald som vil ut til dama si hjelper jo ikke, da..), men veldig behagelig og hyggelig frøken, altså. Men matvrak er hun, har to ganger funnet henne på vei inn i oppvaskmaskinen for å vaske tallerkenene våre :lol:

11171466_10155543815305341_1798409240_o.Fargene ble dumme pga sterkt lys, men åh :heart:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Spennende, håper det går i boks! Jeg har enda ikke erfart hvordan løpetisper oppfører seg, merket ingenting på Erica, så jeg lever i spenning for å se hvordan det går når det er lillefrøken sin tur. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spennende, håper det går i boks! Jeg har enda ikke erfart hvordan løpetisper oppfører seg, merket ingenting på Erica, så jeg lever i spenning for å se hvordan det går når det er lillefrøken sin tur. :ahappy:

Takk :D Ja, har lite erfaring med løpetisper, så vet heller ikke helt hva jeg skal forvente :lol: Det er jo hyggelig at de er så "med" begge to, men blir jo litt forvirra :)

Satser på at lillefrøken også er uproblematisk :D

Krysser fingrene for små thorvaldbebiser :D

Takk, jeg og :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Tispa gikk forøvrig tom, så ingen Thorvaldbabyer denne gang, vi får se etterhvert :)

_____

Har vært en sålangt rolig vår og sommer på oss, mye jobbing, pluss undertegnede med ødelagt fot har gjort aktivitetsnivået lavt, men håper på en fin høst :) I helga fikk vi endelig prøvd rundering, det har jeg lyst til å forsøke lenge, men det har ikke passa/ikke vært kurs, men endelig :) Det var superartig, det var ikke den beste helga vår, men har fått mye fine verktøy å jobbe videre med, for Thorvald kan han :) Men klart, i 4,5 år har vi lært ham å gå rett forbi fremmede folk, nå skal han plutselig løpe til de i full fart, så er jo forsåvidt ikke rart det ble litt kræsj i hodet hans :lol:
En av kursdeltakerne var superflink til å ta bilder, så her er noen. Alle foto av Sabine Görtz :)

11817185_10206065690234716_6710857189663

11822393_10206065708355169_4862316211525

Kort avstand på de første forsøkene. Damen hadde jo kjøttboller jo, da går det an å si hei sa Thorvald :P

11822490_10206065709795205_8541073584519

Litt ivrigere etterhvert, for alle damene hadde jo kjøttbolle :P

11822832_10206065719635451_8254157918280

Glad-lappen :)

11234972_10206065726275617_3348946092802

"Kjøttbolledamen! Kjøttbolledamen!"

11813512_10206065728075662_7300182677965

"Neinei, ikke veeekk fra kjøttbolledamen :( "

11825736_10206065734115813_7516076799530

"Juhu, endelig kjøttbolledame"

11214239_10206065734755829_2077093968778

Så dette håper jeg å kunne fortsette med, utrolig spennende var det :) Og tror Thorvald koste seg også, etter at han innså at han faktisk fikk lov til å oppsøke damene som var gjemt rundt i skogen og lokket på ham :P

Var faktisk en annen finsk lapphund på kurset og, og selv om hun var en ganske annen type var det artig å se likhetene mellom de allikevel, som instruktørene var kjempeoverraska over. Når hun var ferdig med å se etter figuranter var hun ferdig, så det så, da ville hun spise blåbær :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...