Gå til innhold
Hundesonen.no

Analkjertler


Lilleulv

Recommended Posts

URK!!!! :? Nemi var inne hos dyrlegen i dag fordi jeg en stund har følt at noe ikke har vært helt bra, og fant til slutt ut at hun hadde tette og betente analkjertler. Det spruta over hele veggen når vet. klemte bak der... Forferdelig ekkelt :D Men synes det er litt rart at hun får sånt problem 1,5 år gammel? Og vil dette si at hun vil fortsette å ha dette problemet eller? at vi må tømme de innimellom? hva kommer sånt av? oppdretter synes dette var rart og mente de pleide å ha forstoppelse først... jeg aner ikke jeg, min forrige hund hadde ikke dette problemet. Litt info til meg, noen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vi tømmer støtt og stadig vi.. mine små Baiser ikke nok og tykt nok til å få alt ut sies det...

Ok, så det er ikke noen big deal i det hele tatt? Jeg må vaske henne hver dag og smøre med salve fremover... gjør du også det? :oops:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei men mine har aldri gått så lenge at de har blitt betente.. jeg ber vetten sjekke de når de aker seg borteetter gulvet.. har tømt på begge mine før 5 mnd alder..

Min akte ikke min, merka egentlig ikke så mye til det. bare kjente en lukt innimellom og følte at hun virka litt utilpass...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært gjennom samme problem med dvergen min.

En del hunder må få hjelp til å tømme kjertlene (spesielt små raser)

Min var inne 4 ganger til tømming før han ble operert.

Merket aldri noe på ham før vi så at han hadde "bavian rompe"!

Han spiste, gikk på tur og hadde normal avføring!

Han hadde dypt liggende kjertler (har litt fallende kryss) så det var umulig for meg å tømme dem.

Det var heller aldri noe "grusom" lukt når kjertlene ble tømt... mulig jeg er "døv" i nesen :D

..uansett.. fikk anakjertlene fjernet! Hadde endel problemer post oprativt, men alt gikk bra til slutt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...