Gå til innhold
Hundesonen.no

Analkjertler


Lilleulv

Recommended Posts

URK!!!! :? Nemi var inne hos dyrlegen i dag fordi jeg en stund har følt at noe ikke har vært helt bra, og fant til slutt ut at hun hadde tette og betente analkjertler. Det spruta over hele veggen når vet. klemte bak der... Forferdelig ekkelt :D Men synes det er litt rart at hun får sånt problem 1,5 år gammel? Og vil dette si at hun vil fortsette å ha dette problemet eller? at vi må tømme de innimellom? hva kommer sånt av? oppdretter synes dette var rart og mente de pleide å ha forstoppelse først... jeg aner ikke jeg, min forrige hund hadde ikke dette problemet. Litt info til meg, noen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vi tømmer støtt og stadig vi.. mine små Baiser ikke nok og tykt nok til å få alt ut sies det...

Ok, så det er ikke noen big deal i det hele tatt? Jeg må vaske henne hver dag og smøre med salve fremover... gjør du også det? :oops:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei men mine har aldri gått så lenge at de har blitt betente.. jeg ber vetten sjekke de når de aker seg borteetter gulvet.. har tømt på begge mine før 5 mnd alder..

Min akte ikke min, merka egentlig ikke så mye til det. bare kjente en lukt innimellom og følte at hun virka litt utilpass...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært gjennom samme problem med dvergen min.

En del hunder må få hjelp til å tømme kjertlene (spesielt små raser)

Min var inne 4 ganger til tømming før han ble operert.

Merket aldri noe på ham før vi så at han hadde "bavian rompe"!

Han spiste, gikk på tur og hadde normal avføring!

Han hadde dypt liggende kjertler (har litt fallende kryss) så det var umulig for meg å tømme dem.

Det var heller aldri noe "grusom" lukt når kjertlene ble tømt... mulig jeg er "døv" i nesen :D

..uansett.. fikk anakjertlene fjernet! Hadde endel problemer post oprativt, men alt gikk bra til slutt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...