Gå til innhold
Hundesonen.no

Analkjertler


Lilleulv

Recommended Posts

Skrevet

URK!!!! :? Nemi var inne hos dyrlegen i dag fordi jeg en stund har følt at noe ikke har vært helt bra, og fant til slutt ut at hun hadde tette og betente analkjertler. Det spruta over hele veggen når vet. klemte bak der... Forferdelig ekkelt :D Men synes det er litt rart at hun får sånt problem 1,5 år gammel? Og vil dette si at hun vil fortsette å ha dette problemet eller? at vi må tømme de innimellom? hva kommer sånt av? oppdretter synes dette var rart og mente de pleide å ha forstoppelse først... jeg aner ikke jeg, min forrige hund hadde ikke dette problemet. Litt info til meg, noen?

Skrevet
vi tømmer støtt og stadig vi.. mine små Baiser ikke nok og tykt nok til å få alt ut sies det...

Ok, så det er ikke noen big deal i det hele tatt? Jeg må vaske henne hver dag og smøre med salve fremover... gjør du også det? :oops:

Skrevet
nei men mine har aldri gått så lenge at de har blitt betente.. jeg ber vetten sjekke de når de aker seg borteetter gulvet.. har tømt på begge mine før 5 mnd alder..

Min akte ikke min, merka egentlig ikke så mye til det. bare kjente en lukt innimellom og følte at hun virka litt utilpass...

Skrevet

På Tinka ser vi det ikke før det går hull :D

Men det har bare skjedd 2 ganger før, men skjer det flere ganger så fjernervetten kjertlene :wink:

Skrevet

Har vært gjennom samme problem med dvergen min.

En del hunder må få hjelp til å tømme kjertlene (spesielt små raser)

Min var inne 4 ganger til tømming før han ble operert.

Merket aldri noe på ham før vi så at han hadde "bavian rompe"!

Han spiste, gikk på tur og hadde normal avføring!

Han hadde dypt liggende kjertler (har litt fallende kryss) så det var umulig for meg å tømme dem.

Det var heller aldri noe "grusom" lukt når kjertlene ble tømt... mulig jeg er "døv" i nesen :D

..uansett.. fikk anakjertlene fjernet! Hadde endel problemer post oprativt, men alt gikk bra til slutt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...