Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi - dvs klubben vår - har fått forespørsel om å arrangere førstehjelpskurs for hund, og det vil vi selvfølgelig ;) MEN: Hvem avholder sånne kurs? Er det noe man er utdannet til? Kan evt en veterinær avholde et sånt kurs???

Skrevet

En vet bør jo absolutt kunne holde et slikt kurs vil jeg tro.. Tviler på at det er noen som er utdannet til å holde slike kurs..

Ellers så kan du jo høre med norske redningshunder.. På grunnkurset deres er det en bolk som førstehjelp på hund, blant annet.. Kanskje de har noen som kan hjelpe dere :)

Skrevet

Jeg gikk et kurs förstehjelp og sårbehandling hos hund og katt på veterinärhöyskolen i forbindelse med et kurs jeg tok på universitetet. Så det går sikkert an å ringe de på vet höyskolen å höre om det er noen som kan komme å holde foredrag for dere. Men jeg ble egentlig litt skuffet over kurset for han som holdt det var litt slitsom. Han ville nesten ikke vise oss noe og sa hele tiden at vi ikke kunne gjöre noe vi måtte bare komme oss til veterinären. Og det löste jo ikke akkurat noen problemer... Men vi fikk jo litt ut av kurset iallefall...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...