Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Går det ann å sjekke om en hund er forsikret uten forsikringsnr?

Jeg passet på en bordercollie/golden retriver for moren min, og tok over den for ett par mnd tilbake. Han er 7 mnd. Det som er , er at jeg ikke har lyst til å gå i samme fella som jeg gjorde med den italienske mynden min.

vi har hatt vetrinærskjekk på han, der det viser at han er helt frisk, men om det så skulle være noe som skjer, så er forsikringen grei å ha.

Jeg lurer på om det er noe ugler i mosen på gang, ettersom min mor ikke svarer meg når jeg spørr om dette.

Skrevet

Det finnes mange ulike forsikringsselskap, så da tror jeg nok du må få hundens chipnummer og ringe til de ulike selskapene, forklare situasjonen og høre om det er tegnet forsikring på den.

Vanlige forsikringsselskap er Agria, Gjensidige, IF og Storebrand - men om det er din mors hund vet du kanskje hvor hun pleier å tegne forsikringer.

Skrevet

Jeg fikk telefon fra hun nå, der hun sier at han har vært forsikret, men hun har ikke reg nr, eller forsikringsnr, eller vet hvor bikkja har vært forsikret.

Er det da like enkelt for meg å forsikre han som blanding (han er blanding) og bare skrive "vet ikke" på om han har vært forsikret?

Skrevet

Hvis han er forsikret så er det vel kjedelig å betale dobbelt opp hvis du skal tegne en ny forsikring?

Jeg hadde ringt agria og spurt de der slik de andre her foreslår :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Det er vel greit å anta at hunden IKKE er forsikret tenker jeg, så da er det bare å ID-merke den og forsikre den - og da kan du velge det forsikringsselskapet du vil.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...