Gå til innhold
Hundesonen.no

IreneN sin EFIT 1. November 11


Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde tenkt å klare å ta bilde hver time idag, men den planen gikk litt i vasken gitt. Men jeg skal poste det jeg har :-)

Kl. 00: Taxi sover, og mener det er påtide at jeg legger meg istedet for å plage han med fotografering:

IMG_1440.JPG

...også sover vi lenge for jeg begynner sent på jobb.

Kl. 11: Taxi mener vi har sovet lenge nok, og synes det er påtide å leke litt:

IMG_1449.JPG

Kl. 12: Ut på morgentur (som ikke ble så tidlig akkurat):

IMG_1459.JPG

Kl 13: Møter brodern på BareJazz for å spise lunsj før jobb:

IMG_1461.JPG

Kl 14: Kaffe på BareJazz:

IMG_1469.JPG

Kl. 15: Fremme på jobb og snusker litt med lille Frida:

IMG_1472.JPG

...det var veeeldig hektisk på jobb så jeg rakk ikke å ta bilder på en stund

Kl. 20: Ble sjarmert av denne frøkna her:

IMG_1473.JPG

Kl. 22: Fortsatt på jobb, stengte egentlig klokka 8:

IMG_1475.JPG

Kl 23: Jørgen og Taxi kommer og henter meg på jobb. Jeg er så sliten og sulten at oppgjør og vasking får vente til neste dag:

IMG_1476.JPG

Skrevet

Så herlig sånn (også husker jeg ikke hva det heter) "overdel" du har på jobb :D

Kaller det kittel jeg, men det heter kanskje egentlig ikke det på norsk :huh: Takk, er den ikke fin? :D Har noen kjedelige turkise og, men liker denne best.

Skrevet

Koselig EFIT da, også søte Taxi da :wub:

Han er sjarmerende, lille pipedyret :)

Høres ut som en hektisk dag! :blink: Men Taxi er så skjønn... :heart:

Det var en fryktelig hektisk dag ja, uten pause eller lunsj. Er veldig artig å ha masse å gjøre, men litt vel slitsomt når det blir mange sånne dager på rad :)

Det hørtes ut som en travel dag :o Men Taxi er jo bare til å spise opp :D

Hihi :D

Åååå jeg og vil kose på søte minihunder på jobb <3 Hva jobber du med?

Frida er en chihuahua på 7 mnd og veier hele 1,4 kg. Litt lite hund, men hun er nå søt forde.

Jeg jobber som dyrepleier - eller soon to be dyrepleier - fortsatt student og praktikant;)

Hahaha, søte, kjempeglade Taxi! :D Og den bittelille settervalpen! :D

Finnes ikke noe søtere enn fuglehundvalper :D

Søte Taxi :wub: Er du dyrepleier eller no? Heldig som kan jobbe med dyr!

Er ikke ferdig utdannet enda, men har praksis på dyreklinikk. Studerer i Danmark. Ja, stortrives med å jobbe på klinikk hvor ingen dag er lik :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...