Gå til innhold
Hundesonen.no

Helgekurs på Stord med Marthe


soelvd
 Share

Recommended Posts

Hei dere! Var litt usikker på hvor jeg skulle putte denne, men her havnet den. Sjekker interessen for kurs med Marthe her inne på sonen og må jo selvsagt legge den ut her i tilfelle noen kunne tenke seg å være med. :-) Skal alltids klare å fikse overnatting om noen har lyst til å være med.

Mer info:

http://www.facebook.com/event.php?eid=181725861909436

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finst det noko info for primitive steinalderfolk som meg?

"Hei! Vi prøver å få i gang et lydighetskurs på Stord. Vil derfor sjekke interessen for et sånt kurs. Kurset blir med Marthe Sjølyst og eventuelt Siwi Endresen om interessen er stor nok fra Haugesund. Det vil bli ca 5-6 deltakere pr instruktør sånn at alle får god, individuell hjelp. Det vil bli et helgekurs og koste ca 800 pr pers.

Håpet er å kunne hente en eller begge instruktørene opp til Stord en gang i blant sånn at vi kan holde motivasjonen oppe. Kanskje blir vi en gruppe som kan trene lydighet fast etterhvert?

Det blir selvsagt også mye sosialt og kjekt på kvelden!

I første omgang er dette bare en gruppe for å sjekke interessen. Om du derfor kunne tenke deg det så svarer du det, ingenting er bindende. Så setter vi en dato og lager en ny side der alle de som kunne tenke seg å være med på kurs blir invitert. Spre ordet til alle hundeinteresserte! Dette passer for alle hunder i alle størrelser og aldre :-)

Dere kan lese mer om instruktørene her:

http://brukshunden.net/sider/instruktorene.html"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer litt an på nivået, jeg er superdupernybegynner også må det klaffe med frihelg ja :)

Jeg skal med Monti. Han er bare 10 uker foreløpig. Marthe vil ikke ha mer enn 5-6pr instruktør, sånn at nivå og alder ikke har så mye å si :-)

Vi er strengt talt nok folk til å lage et sonenkurs med Marthe ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Hei alle sammen! Da er dato for første kurshelg spikret, det blir 14.-15. januar med både Marthe og Siwi.

Sted: Stord Pris: 800,-

Kurset blir lagt opp sånn at en og en trener med instruktør, maks 5 pr instruktør. På den måten får vi alle noen gode økter med instruktør hver, i tillegg vil vi ha muligheten til å observere og lære mye av andre.

Hvilket nivå dere ligger på og hvilke ambisjoner dere har spiller ingen rolle.

Det er få plasser og vi kjører førstemann til mølla-prinsippet.

Påmeldingen er bindende.

Påmelding sendes til [email protected]. Har du spørsmål kan du sende mail :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...