Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På torsdag ble Yatzi dårlig i magen og bæsjer helt flytende. Har blitt noen turer i dusjen for å vaske og spyle ren, for å si det sånn.

To dager etterpå, altså lørdag, oppdaget jeg at hun har fått sin første løpetid.

Selv om hun har fått Zoolac vil ikke den flytende avføringen gi seg, og den er gulaktig i farge. Zoolac har ikke hjulpet overhodet.

Spørsmålet er om tisper kan få trøbbel med løs mage i forbindelse med løpetid? Det var jo den aller første løpetiden hun fikk lørdag, så jeg har ingen erfaring med det.

Jeg må snart ta henne til veterinær om det ikke gir seg. Nå har jeg bestemt meg for å faste henne litt, hun fikk ikke mat i går kveld og ikke i dag morges.

Noen råd eller tips?

Skrevet

Min første tispe husker jeg ble dårlig i magen ved løpetid, hun jeg har nå pleier være helt fin derimot.

Så jeg tror absolutt det kan påvirke dem, men om hun har flytende diare over mange dager ville jeg passet på at hun får i seg nok væske! Hold et øye med henne å se at hun ikke blir dehydrert. For å stabilisere magen pleier det alltid hjelpe med fiskepudding til mine hunder :)

Skrevet

Det er mye rart med mage/tarm som går nå, og iom at diareen er gul, ville jeg tatt en avføringsprøve til vet. Det er mye mulig hun har en infeksjon, og den vil du helst ikke skal gå over i livmora, iom at hun har løpetid og er mer åpen for slikt nå..

Skrevet

Tilbakemelding:

Akkurat i det jeg tenkte at " er det nok, nå går vi til veterinæren", så ga det seg og plutselig var hun fin i magen igjen. Det varte i fem dager.

Sannsynligvis hjalp det at jeg leste bruksanvisningen til Zoolac litt bedre :P Jeg trodde først de bare kunne få av den en gang om dagen. Hvor jeg fikk det fra, vet jeg ikke. Men da jeg leste at det kunne gis hver 6-8 time, økte jeg til hver sjette time. Og da tok det ikke så lang tid før hunden ble bra igjen :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...