Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På torsdag ble Yatzi dårlig i magen og bæsjer helt flytende. Har blitt noen turer i dusjen for å vaske og spyle ren, for å si det sånn.

To dager etterpå, altså lørdag, oppdaget jeg at hun har fått sin første løpetid.

Selv om hun har fått Zoolac vil ikke den flytende avføringen gi seg, og den er gulaktig i farge. Zoolac har ikke hjulpet overhodet.

Spørsmålet er om tisper kan få trøbbel med løs mage i forbindelse med løpetid? Det var jo den aller første løpetiden hun fikk lørdag, så jeg har ingen erfaring med det.

Jeg må snart ta henne til veterinær om det ikke gir seg. Nå har jeg bestemt meg for å faste henne litt, hun fikk ikke mat i går kveld og ikke i dag morges.

Noen råd eller tips?

Skrevet

Min første tispe husker jeg ble dårlig i magen ved løpetid, hun jeg har nå pleier være helt fin derimot.

Så jeg tror absolutt det kan påvirke dem, men om hun har flytende diare over mange dager ville jeg passet på at hun får i seg nok væske! Hold et øye med henne å se at hun ikke blir dehydrert. For å stabilisere magen pleier det alltid hjelpe med fiskepudding til mine hunder :)

Skrevet

Det er mye rart med mage/tarm som går nå, og iom at diareen er gul, ville jeg tatt en avføringsprøve til vet. Det er mye mulig hun har en infeksjon, og den vil du helst ikke skal gå over i livmora, iom at hun har løpetid og er mer åpen for slikt nå..

Skrevet

Tilbakemelding:

Akkurat i det jeg tenkte at " er det nok, nå går vi til veterinæren", så ga det seg og plutselig var hun fin i magen igjen. Det varte i fem dager.

Sannsynligvis hjalp det at jeg leste bruksanvisningen til Zoolac litt bedre :P Jeg trodde først de bare kunne få av den en gang om dagen. Hvor jeg fikk det fra, vet jeg ikke. Men da jeg leste at det kunne gis hver 6-8 time, økte jeg til hver sjette time. Og da tok det ikke så lang tid før hunden ble bra igjen :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...