Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hjelp! Jeg får plutselig ikke lagt til tekst på bildene mine lengre (signatur), selv om jeg forandrer font, størrelse, prøver andre bilder, tomt canvas etc, så kommer det ingen bokstaver. Jeg må ha rotet til noe, hvordan finner jeg ut hva?

Skrevet

Nei ikke skrift i det hele tatt. Men når jeg velger et annet lag, f.eks bakgrunnen, ser jeg at tekstlaget har navngitt seg med de bokstavene jeg trykte på (hvis du skjønner hva jeg mener). Ja er sikker på at jeg har valgt tekstverktøy. De automatiske handlingene jeg har laget virker heller ikke lenger.... irriterende!

Skrevet

Hmm, så rart. Jeg har prøvd å lete i menyene, men finner ikke noe valg som skulle tilsi at alt bare ikke synes. Har du prøvd "Reset tool"?

Skrevet

Sikker på at ikke textlaget ligger UNDER bildet?

Åpne layer-paletten og se om tekstlaget ligger øverst. Hvis ikke, så ta tak i tekstlaget i leyer-paletten og dra det øverst.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg låner denne tråden litt jeg...

Går det an å legge inn automatisk signatur? Lagre det som et slags layer eller no? Bruker PS5. Så man slipper å skrive signaturen på 200 bilder :P Hva er den letteste måten, hvordan gjør dere andre det?

Skrevet (endret)

Den letteste måten er vel å lage signaturen din som brush. :)

Kan se om jeg husker åssen man gjør det, og lage printscreens til dere.

Edit:

Først åpner jeg et random blankt ark (ikke for lite, må ha stor skriftstørrelse!), og skriver det som skal stå i signaturen.

1.jpg

Så trykker jeg på den her:

2.jpg

Gir brushen navn:

3.jpg

Og vips, så finner jeg signaturen på pensel-greia, nå kan man bruke den akkurat som en helt vanlig pensel-sak! :) Husk at om du lager signatur på svære bilder, så bør du lage stooooor signatur-brush! Det er lettere for Photoshop'en å få den fin om du forminsker størrelsen på brushen, enn om du forstørrer den.

4.jpg

Endret av SoppenCamilla
Skrevet

Oj, lage som brush hadde jeg ikke tenkt på.

Jeg setter på signatur ved en automatisk "action", der jeg bare trykker på en greie også gjør den det jeg har satt den til å gjøre, i mitt tilfelle først forminskning til 900 pixler i bredden, så skarper den opp også setter den på signatur. Men om du ikke vil ha med noen av de tingene i samme slengen så er nok brush best sikkert. Visste ikke hvordan man gjorde dette jeg, men nå skal jeg sannelig lage meg en :D

Fikk forresten til å sette på tekst igjen, det hadde skrullet seg helt til i paragraph innstillinggene, marger på ville veier osv.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...