Gå til innhold
Hundesonen.no

Föranalyse


Stine
 Share

Recommended Posts

Hva er det som er så sært med holistisk fôr?? Aner ikke hvem som står bak denne siden, men det som er viktig her er at de setter fokus på at når man betaler dyre dommer for proplan, hils, eukanuba etc så kjøper man 60-70 % mel, mais, ris. når man leser på inneholdsfortegnelsen på Royal Canin sine typer får man rett og slett følelsen av å lese på baksiden av pose musli frokostblanding, å det betaler ikke jeg 650 spenn for ihvertfall :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aner ikke hvem som står bak denne siden, men det som er viktig her er at de setter fokus på at når man betaler dyre dommer for proplan, hils, eukanuba etc så kjøper man 60-70 % mel, mais, ris. når man leser på inneholdsfortegnelsen på Royal Canin sine typer får man rett og slett følelsen av å lese på baksiden av pose musli frokostblanding, å det betaler ikke jeg 650 spenn for ihvertfall :)

Greit nok det, men man skal da fortsatte vite hvem det er som skriver, og hva slags kompetanse de har (noe jeg ikke klarte å finne noe som helst om). Reagerer litt over at ett for blir anbefalt over ett annet, når innholdet for meg virker nogenlunde likt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Greit nok det, men man skal da fortsatte vite hvem det er som skriver, og hva slags kompetanse de har (noe jeg ikke klarte å finne noe som helst om). Reagerer litt over at ett for blir anbefalt over ett annet, når innholdet for meg virker nogenlunde likt.

Men de forklarer jo grundig hvorfor de anbefaler, eller ei, om man leser alt.

Svjv er det en kar (husker ikke navnet) som har lest seg opp på hva ord egentlig betyr (som fjærkremel er mel av fjær, nebb osv, mens fjærefemel er mel av indre avskjær), satt seg inn i hva hunder opptar næring best fra, hva som er høykvalietet og lavkvalitet av ingredienser som brukes osv. Jeg mener jeg fant dette på siden den gang da jeg leita, men ting kan ha endret seg siden da.

http://www.dogfoodanalysis.com/about.html Her står det jo!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...