Gå til innhold
Hundesonen.no

dopingliste


yurij
 Share

Recommended Posts

Finnes det egentlig en dopingliste for hunder?

Har aldri hørt om det annet enn at det "jobbes med det", men det er jo fult mulig jeg har misset et eller annet her...

Vet også at det visstnok ikke er det enkleste å få analysert evt. blodprøver heller, så jeg mistenker at det fremdeles er relativt fritt fram med det man ønsker å gi hundene sine av dop.

For uten en liste med hva som er forbudt - og i hvilke mengder - så kan man vel heller ikke si hva som egentlig er doping, vel?

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hørt at i Sverige er det å bruke BOT dekken regnet som doping. Men de kan jo ikke finne ut dette på en blodprøve, så hvordan finner de det ut?

Vet ikke hvordan de gjlr det på hund,men på hest får de ikke tatt deg for og bruke BOT dekken hvis de ikke tar deg med dekknet på samme gjelder nåler..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hørt at i Sverige er det å bruke BOT dekken regnet som doping. Men de kan jo ikke finne ut dette på en blodprøve, så hvordan finner de det ut?

Det har jeg og hørt, og lurt på.

Om det stemmer driver jeg faktisk med doping nå om dagen på Hampus.

Bruker BOT dekkenet hans til vanlig bruk på våte og kalde høstdager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

BOT dekkenet ble satt opp på dorpinglisten, så tatt delvis av igjen.

Om du bruker det som "behandling" for en skade så er det å annse som doping. Om du bruker det som forebyggende, til oppvarming e.l. så er det ikke det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...