Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder mishandlet til døde


Justisia
 Share

Recommended Posts

Skrullete folk... Men å avlive med en hammer i hodet er vel neppe mishandling... (tvert i mot en ganske momentan død)

I følge Foreskrift om avliving av hund og katt fra 1998-10-11 nr 991 §3 står det at en inntil 8 dager gammel hund eller katt kan avlives med slag mot hjernen, disse er klart eldre og et brudd på loven.

http://www.lovdata.no/for/sf/ld/xd-19981011-0991.html#3

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han avlivet de fordi de tisset inne...? Jeg blir bare kvalm jeg! Er mye annet han kunne gjort. Omplasseringsorganisasjoner eller human avliving hos veterinær. Når hundene var så ille tilredt at avisen ikke kan vise bilde av de så har han slått mange ganger for å ta livet av valpene. Da er det ikke mye humant i mitt hode!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skrullete folk... Men å avlive med en hammer i hodet er vel neppe mishandling... (tvert i mot en ganske momentan død)

Håper virkelig du tuller nå!!? :sint_01:

Har du noengang vært med på avlivning der denne metoden er tillat (sau, geit, rein), da brukes slagpistol eller baksiden av en øks som bedøvelse, ikke avlivning! Og da skal man ikke bomme altså.. nei huff

Tragisk at ikke menneskesinnet rekker lengere... :no::icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper virkelig du tuller nå!? :sint_01:

Har du noengang vært med på avlivning der denne metoden er tillat (sau, geit, rein), da brukes slagpistol eller baksiden av en øks som bedøvelse, ikke avlivning! Og da skal man ikke bomme altså.. nei huff

Tragisk at ikke menneskesinnet rekker lengere... :no::icon_cry:

Ehh nei... Ulovlig - ja. Helt på trynet hele greia, ja! Men mishandling kan det vel neppe kalles når dyret dør momentant? Noe det bør gjøre med et slag fra en hammer... Jeg har avlivet kaniner med hammer, og kan garantere at det ikke er mye mishandling over en så rask død...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ganske stor forskjell på skallen på en myk kanin og en 4mnd'r gammel valp, eller katter for den saks skyld. Jeg har sett dette bli gjort med katt, og tro meg at den personen ble anmeldt på stedet, det var grusomt å se og det var langt fra nok med ett slag. Har vært med på slakting av både sau og geit med denne metoden og de dør såvist ikke med en boltpistol i bakhodet!

Æsj, det er folk med den holdningen og "troa" du har som fremmer slike handlinger mot dyr :x

Og det er tydelig at det ikke er gjort med ett slag mot hodet: sitat "Skadene på hodet til den ene er så massive at fvn.no har valgt å sladde bildet. Skadene på den tredje hunden er så store at vi har valgt å ikke bruke bilde av dyret."

Edit: lagt til noe

Endret av Gullulven
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj, det er folk med den holdningen og "troa" du har som fremmer slike handlinger mot dyr :x

Edit: lagt til noe

Hallo? :| Poenget mitt var ganske enkelt at det neppe kan kalles mishandling å drepe et dyr momentant. Som du siterer var vel disse valpehodene rimelig knuste. Tror du de levde lenge med disse skadene, og led i lengre tid? For det er nå i hvertfall def. på mishandling, at man piner og plager, ikke dreper raskt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hallo? :| Poenget mitt var ganske enkelt at det neppe kan kalles mishandling å drepe et dyr momentant. Som du siterer var vel disse valpehodene rimelig knuste. Tror du de levde lenge med disse skadene, og led i lengre tid? For det er nå i hvertfall def. på mishandling, at man piner og plager, ikke dreper raskt...

JA, jeg tror de led! De døde ikke ved første slag og ble slått igjen og igjen, da har de kjent minst det første slaget og led. DET er mishandling og mannen bør få kjenne på kroppen hva han har gjort, ikke med vold men med straff i form av fengsel og økonomiske belastninger!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

JA, jeg tror de led! De døde ikke ved første slag og ble slått igjen og igjen, da har de kjent minst det første slaget og led. DET er mishandling og mannen bør få kjenne på kroppen hva han har gjort, ikke med vold men med straff i form av fengsel og økonomiske belastninger!

Jeg tror de hadde lidd langt mer om denne tullefyren hadde beholdt dem...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

FÅR man avlivd friske valper da?

Her får man ikke avlivd friske kattunger hvertfall...

Jeg bare spør ;)

Får ikke avlive :o hva gjør veterinæren da, tar de hjem selv eller lar eieren gå i skogen å gjøre av en uhuman avlivning? Da fremmer ihvertfall veterinærene uhuman avlivning og mishandling... ikke rart det er føles som det er ny dyremishandligssak i media nesten som daglig *river meg i håret å fatter ikke hva voksne mennesker tenker med* <--- siktes til veterinærene som omtales

Ja det er lov å avlive friske dyr. Selv om dyret er friskt kan det ende opp i en situasjon (eks.uønsket av eier) at den lider og at det dyrevernsmessige er bedre at den blir avlivet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja nei man får rett og slett ikke levere friske kattunger til avliving.

Jeg skjønner tankegangen, men likevel så tenker jeg jo at det er jo bedre om man får avlivd de humant enn at folk tar sakene i egne hender som ja tråden handler om.

Huff, da kunne de heller satt ultimatum om at kattemor skal kastreres samme dag... man kan jo være uheldig å ikke nå å kastrere da mange veterinærer krever at katta skal være over 6mnd'r elelr minst 2,5kg, og kattunger er jaggu ikke bare bare å få gitt bort mange steder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...