Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Og så er det på'n igjen. Vi har et dyrepoliti, nemlig mattilsynet!! De har bare ikke nok penger!

Og ja, man kan sikkert diskutere hvor effektivt de er organisert, men igjen handler det om ressurser mer enn noe annet. Jeg skjønner ikke at folk ikke ser at det å opprette og tilrettelegge for et ytterligere dyrepoliti vil koste utrolig mye penger, tid og byråkrati, og gå på bekostning av barnehager, skoler, helsevesen osv. Ville du ofret barnehageplassen din for dyrepoliti? Ok, fastlegen min og saksbehandleren på NAV kan du få billig, men jeg tror jeg foretrekker ting slik de er i dag, likevel. Om noe, putt mer penger i mattilsynet.

Mine fem.

  • Like 1
Skrevet

Veldig enig i det som sies her, men å opprette nok en etat som skal flytte papirer i årevis før de får gjort noe som helst pga byråkrati er neppe noen løsning heller.

Hva med å bygge ut Dyrevernet/dyrebeskyttelsen som en statsstøttet og funksjonell organisasjon? Knytte til de faste stillinger, kontorer i de fleste kommuner (i alle fall fylker), ha reelle ansatte (ikke gærne idealister som misliker halsbånd på hunder, liksom), en advokatstab som kan straffeforfølge de alvorlige sakene, bevilge penger til domstoler så de har kapasitet til å ta hånd om sakene, etc, etc.

Et dyrepoliti vil fort bli to tjenestemenn i Oslo og en på Hamar, og that's it, liksom.. Politiet har absolutt ikke ressursjer til dette, og argumentene for å droppe å forfølge voldtektsmannen - men "ta" kattedama blir fort veldg ille rent samfunnsmessig og en politisk sak.

At Mattilsynet har samme problem som alle andre etater er vel ikke helt sjokkerende (for lite folk, for lite penger). Og det er selvsagt helt utilgivelig at de gir anmerkning på et eller annet også tar det tre år før de kommer tilbake for å sjekke...

Flere folk, flere ildsjeler, større omplasseringssentere med plass til akutthjelp og mere penger til dyrevern! (Hadde gladlig ofret en tusing eller tre i året i økt skatt for noe slikt, jeg. Hadde ALLE gjort det, så hadde de jo hatt litt å rutte med også..)

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Tror det er de færreste med barnehageplass som leser forumet her og som har lært seg å lese ennå ;)

TROR vel hun mente oss foreldre som har barnehageplass ;)

Bare sånn for å si det :P hehe...

Jeg vet ikke jeg. Syns det hadde vært greit og få kanskje ett system som fungerer litt bedre enn idag. Føler mattilsynet henger seg opp i KUN butikker(dyrebutikker) og veldig lite privat personer.

Skrevet

TROR vel hun mente oss foreldre som har barnehageplass ;)

Bare sånn for å si det :P hehe...

Jeg vet ikke jeg. Syns det hadde vært greit og få kanskje ett system som fungerer litt bedre enn idag. Føler mattilsynet henger seg opp i KUN butikker(dyrebutikker) og veldig lite privat personer.

Sånn som de oppdretterene som har blitt tatt de siste årene med et utall hunder som ikke har hatt tilstrekkelige levevilkår?

Men jada, de har et ressursproblem. Det løser man IKKE med å opprette ENDA en etat som trenger mer ressurser. Det løser man ved å gi mere ressurser og strukturere etaten på en mer effektiv måte. ;)

Skrevet

Sånn som de oppdretterene som har blitt tatt de siste årene med et utall hunder som ikke har hatt tilstrekkelige levevilkår?

Men jada, de har et ressursproblem. Det løser man IKKE med å opprette ENDA en etat som trenger mer ressurser. Det løser man ved å gi mere ressurser og strukturere etaten på en mer effektiv måte. ;)

Det jeg egentlig mente, hehe :P

Men sa det vel muligens på en keitete måte ;)

Skrevet

Hvordan det gjøres er vel ikke så nøye egentlig? - men for meg blir det litt rart at mattilsynet er hvor man rapporterer og som rykker ut til ting vedrørende dyrehold. Blir som å rapportere til frelsesarmeen hvis man ser noe kriminelt istedet for politiet. Tror det er lettere å få folk til å rapportere til dyre-politi istedet for mattilsynet ... mulig jeg tar feil.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...