Gå til innhold
Hundesonen.no

HJELP! Knakk laddern til pcen og vifta laage masse lyd


Recommended Posts

Skrevet

Ja, pcen min har lage masse lyd, det høres ut som et lokkemotiv som har feil som kommer.

også knakk jeg ladderen....

Noen som vet hva det vil koste og fikse den? det er en toshiba satelite 1400. 2 år gammel

og hva som e galt med den?

Skrevet

har du knekt laderen? hvordan knakk du den, fungerer den, er isolasjonen åpen, er den i mange biter?

viften kan være pga støv, så det går ann å skru den opp og se om det er fult og gi den en støvtørk.

Skrevet

Om laderen er ikke fungerende og du må ha opp pcen og støvrense evnt bytte ting så ville jeg sett på å kjøpe ny laptop med mindre du har noen datakjyndige som kan ta opp og rense den for deg også kjøpe en billig lader på clas. men husk at den må være helt lik, ikke for mye av noe for da kan det ta fyr.

venninna mi kjøpte lader på clas de mente passet og pcen funka og vips sa det poff.

Skrevet

Du trenger jo ikke kjøpe ny lader, om det er ledningen som er ødelagt kan du jo bare sette den sammen igjen. Dra av litt av isoleringen på hver kant, tvinn ledningsgreiene inni sammen og teip.

Skrevet

Om laderen er ikke fungerende og du må ha opp pcen og støvrense evnt bytte ting så ville jeg sett på å kjøpe ny laptop med mindre du har noen datakjyndige som kan ta opp og rense den for deg også kjøpe en billig lader på clas. men husk at den må være helt lik, ikke for mye av noe for da kan det ta fyr.

venninna mi kjøpte lader på clas de mente passet og pcen funka og vips sa det poff.

Jeg kjøpte lader på clas. Slik jeg setter watt styrken på selv! Jeg skrudde først på det laveste, men da ladet ikke dataen, bare var på det den stod på når laderen var i. Jeg skrudde deretter opp helt til jeg så den ladet. Den har ikke begynt å brenne til nå hvert fall :P

Skrevet

Angående viftebråk. Kjøp luft på boks, blås ren tastatur. Så skrur du opp vifta på baksiden, sett en penn eller noe inn i vifta slik at den ikke går rundt og blås vekk støv. Alternativt bruk støvsugeren der. Utrolig hvor mye det hjelper på en varm PC med overivrig vifte.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...