Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte det kunne være kjekt med en tråd hvor vi kunne anbefale kurser, instruktører, klubber etc OG dele tanker/erfaringer med kurser/seminarer o.l en har deltatt på innen IPO, rundering, spor, feltsøk, tjeneste osv. ;)

  • Like 2
Skrevet

En kjekk tråd for oss som har problemer med å finne forskjellige kurs :D

redigere: uppps så nå at det var bruks! Men det er suuuupert det også :D Her skal eg følge med

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Mia Skogster kommer til Trondheim i juni og holder kurs i lydighet :)

Hvor kan man melde seg på ? :) Bare det ikke kræsjer med det andre kurset så vil jeg være med :D
Skrevet

Er det lov å ha annonser her? I så fall: Runar Oudmayer kommer til oss i april og holder sporkurs. Tror ikke det er fullbooket. Mer info her. Også kommer Lillian Brenden i september (send meg pm for mer info)

Skrevet

2.-7.7.12: Clickercamp i Århus, DK - O, den som hadde hatt penger...

6.10.12: 4 weekendsamlinger i Holbæk, DK: Målrettet brukshundtrening PH/IPO med Dina Doctermann - o, den som hadde hatt hund OG penger...

(mer info på canis)

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Noen som har helgekurs og anbefale? Lydighet, spor eller rundering?

Jeg selger plassen min på brukshelg med Amokk i Arendal 21.-22.7. Instr er Elin Søisdal og man kan trene på hva man vil.

Nybegynner helt OK. Annonsen min er på Kjøp og salg. Pris kan diskuteres.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...