Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når skal valpen ha vaksine. Lest et sted at den ikke skal ha ved 16 uker lengere ? Med ved 8 og 12 uker ? Hva er prisen sånn ca på vaksine, skriver ca, for det er nok forskjellig fra veterinær til veterinær.

Leste et sted at vaksinen ikke lengere er splittet som før ? Men at de skal ha en vet 1 årsalderen også ca ?

Skrevet

Valpen skal ha vaksine som 12 ukers (parvo rundt 7 uker om den skal til hundetett område) og når den er 1 år, deretter hvert 3 år. Kennelhoste bør man vaksinere mot årlig om man treffer på mye fremmede hunder.

Skrevet

Valpen skal ha vaksine som 12 ukers (parvo rundt 7 uker om den skal til hundetett område) og når den er 1 år, deretter hvert 3 år. Kennelhoste bør man vaksinere mot årlig om man treffer på mye fremmede hunder.

Aaa. Takk for svar. Ja hun blir vaksinert før jeg får henne. SÅ da sal jeg vaksinere henne ved 12 uker og hvert 3 år evnt hvert år ;) Da er det greit. Priser ca på vaksiner ? Tenkte å opprette en hundekonto og sette inn en slump med penger på den ;)

Skrevet

Aaa. Takk for svar. Ja hun blir vaksinert før jeg får henne. SÅ da sal jeg vaksinere henne ved 12 uker og hvert 3 år evnt hvert år ;) Da er det greit. Priser ca på vaksiner ? Tenkte å opprette en hundekonto og sette inn en slump med penger på den ;)

12uker, ca 12 mnd'r (ikke glem den) og hvert 3.år (evn. hvert år mot kennelhoste). Pris på vaksine varierer veldig fra landsdel til landsdel og veterinært til veterinær. Kommer jo ann på om det er klinikk eller enkeltstående veterinær, men mellom 375.- og 550.- Det letteste er å bare ringe din nærmeste veterinær å høre, eller sjekk hjemmesidenen til de i ditt distrikt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...