Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Denne uka er jeg og hundene på hytta i Hemsedal og koser oss. Jeg leser fag, men er får da pressa inn noen timer med tur og trening. Hundene er ute og springer løs hele dagen, og bare har det topp!

Her kommer det litt spam fra de siste dagene! Med nydelige høstfarger er det jo bare nydelig i fjellet :)

21092011001.jpg

Skogshorn i morgensola, klokka 7

21092011013.jpg

Elwira liker godt å bare sitte ute og se utover utsikten

21092011025.jpg

Ekorn!

21092011059-1.jpg

21092011065.jpg

21092011099.jpg

21092011115.jpg

Hva er det Elwira driver med tro?

21092011135.jpg

Er det elgen jeg lukter?

21092011145.jpg

Fine jentene mine!

21092011146.jpg

SmiskeMayah

22092011010.jpg

22092011028.jpg

*Dele opp*

Skrevet

Denne uka er jeg og hundene på hytta i Hemsedal og koser oss. Jeg leser fag, men er får da pressa inn noen timer med tur og trening. Hundene er ute og springer løs hele dagen, og bare har det topp!

Her kommer det litt spam fra de siste dagene! Med nydelige høstfarger er det jo bare nydelig i fjellet :)

21092011001.jpg

Skogshorn i morgensola, klokka 7

Wow, for et vakkert bilde! :wub: Det er slikt jeg kunne sittet å sett på i flere timer!

Skrevet

Åååå, for et herlig sted og for noen herlige hunder :)

:ahappy:

Wow, for et vakkert bilde! :wub: Det er slikt jeg kunne sittet å sett på i flere timer!

Ser på det hele tiden jeg! Utsikter fra stua og kjøkkenet :D Elsker denne plassen :wub:

Det siste der var NYDELIG! Herregud jeg har lyst til å dra på fjellet....!

Takk! :)

Skrevet

Fint! Gleder meg til å få komme opp dit på besøk igjen :D

Hvorfor har Elwira potesokk? :)

Hun har en veldig sår labb som må beskyttes litt. Smører den og har på sokk på tur. Hun har halta og hinka på tre bein i noen dager, men nå går det mye bedre :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da jeg skulle ha meg ny hund ble jeg fortalt at en australsk kelpie ville passe bra. Trener lydighet og går blodspor. Har trent litt rallylydighet tidligere. Det ble flat coated retriever. Den rasen fyller mine behov for treningsglede og har aldri gått mer enn 20-25 meter fra meg på tur.
    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...