Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal valpen hete? Poll


soelvd
 Share

  

62 stemmer

  1. 1. Hva skal valpen hete?

    • Montirius Gigondas Confidentie - "Monti"
      24
    • Da Ros Arbouriou - "Rossi"
      5
    • Jean-Pierre Robinot Concerto d'Onis - "Conso"
      6
    • Laroche La Croix Chevalier - "Croix"
      7
    • Patrice Rion Chambolle-Musigny 1er Cru Les Charmes - "Rion"
      8
    • Ricotier Chinon - "Chinon"
      4
    • Esprit de Canet - Spirit
      8


Recommended Posts

Det blir altså en jaktgolden. Oppdretteren ville helst beholdt denne selv, han var først ut av valpekassa, tøffeste gutten og den som har det høyeste aktivitetsnivå. Han har en nydelig mørk gyllen farge og vi ser for oss at han kommer til å bli en utrolig bra hund å jobbe med men også en skikkelig rampegutt :-) Så, hvilket liker dere best?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så da må det forkortes - hundens navn inkl kennelnavn og mellomrom kan ikke overstige 34 tegn. Men jeg likte Rion best av hverdagsnavnene :)

Hm, det kan hende. Like greit og! Vi fikk beskjed om å finne navn bare. Spurte om det var lange eller korte vinnavn andre hadde funnet og de sa det var begge deler. Så vi får se.. :-) Jeg liker alle sammen. Bytter på hvert femte minutt hvilket som er finest.. Vanskelig! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo bare navnet på vinen. Så kommer vel kennelnavnet foran det igjen. Uæ! :-P

Ja, skjønte det. Var det jeg syns ble veldig langt :P Faren til malamuten min har ett sånt langt avansert fransk navn, kommer ALDRI til å klare å huske hele navnet hans uten litt hjelp for å si det sånn.. Men det er meg da :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det uttales Riån på fransk i alle fall :)

Det kan jo forkortes til Patrice Rion Chambolle-Musigny.

Haha, men om jeg skal ha skikkelig fransk aksent på det blir det veldig merkelig igjen!

Kanskje vi bare må gå for en vi fant på vinmonopolet? "Arne Brimis hytte og turvin" eller noe sånt.. :-P Ser det for meg der jeg springer rundt i skogen og roper på Arne Brimi! :-D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje vi bare må gå for en vi fant på vinmonopolet? "Arne Brimis hytte og turvin" eller noe sånt.. :-P Ser det for meg der jeg springer rundt i skogen og roper på Arne Brimi! :-D

Jaa! Kan ikke han hete Brimi? :D Mener jeg vet om en golden ved navn Monty fra før av! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...