Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet no om denne herlige rasen? gjerne noen som har erfaringer med rasen også :) Har sikla på denne rasen en stund, men finner ingen oppdretter som har de korthåra, bare en som har det strihåra, så fint om noen har noen tips til oppdretter også :)

Lurer litt på å skaffe en av denne rasen som neste hund, så prøver å finne ut så mye som mulig om denne rasen kan være no for meg :) Så blir glad for all info!

Skrevet

Siklet endel på rasen selv, bl.a. også møtt en som har en podenco ibicenco og en faraohund. Det er jo selvfølgelig litt sånn myndepreg, altså jaktinstinkt osv, men virker absolutt som kule hunder :D

Skrevet

Naboen har en korthåra en. Kan ikke si noe spesielt om den, men den virker omgjengelig og glad. Stooort dyr er det og. Han boffer og varsler en del når folk går forbi hagen, men har ikke fått inntrykk av at han er aggressiv av noe slag. Ei heller minner han meg om noen typisk mynde!

Skrevet

Naboen har en korthåra en. Kan ikke si noe spesielt om den, men den virker omgjengelig og glad. Stooort dyr er det og. Han boffer og varsler en del når folk går forbi hagen, men har ikke fått inntrykk av at han er aggressiv av noe slag. Ei heller minner han meg om noen typisk mynde!

Spørs jo hva man legger i mynde da, samt hvordan sosialisering og oppvekst hunden har hatt.

Den jeg har møtt er også omgjengelig og glad forsåvidt, men ikke overinteressert i fremmede mennesker, etter å ha snust/hilst vel å merke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...