Gå til innhold
Hundesonen.no

Agilitychampionat, hvilken klasse?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har søkt rundt på sonen, men finner ikke svaret på dette..

I NKK sitt reglement ang championat står det:

"Tre ganger certifikat (a) hvorav minst ett på NKK‐stevne, under tre forskjellige

dommere samt minst Good på utstilling etter fylte 15 måneder."

Det jeg lurer på er; er det snakk om å få 3 cert på klasse 3 eller er det for hvert cert i alle klassene?

Hvordan oppnår man cert i agility? Får man det ved opprykk?

Kan en hund bli agilitychampion før fylte 2 år?

Håper noen kan hjelpe meg med dette.. :)

Skrevet

Hei.

Det er 3 cert i klasse 3.

Det skal litt til for at en hund blir agility champion før 2 år da hunden må være 12mnd for å starte klasse 1 og 18mnd for å starte klasse 3 så regner ikke med det er så lett å få alt på plass til 2 år men jeg finner ingenting om at den må være 2 år :)

Certet deles vell ut til den som vinner eller til den første som ikke er agility champion fra før av, men de må være feilfri i løpet.

i reglene står det:

Agilityklasse:

Klassene bør inneholde alle hindertyper.

Agility klasse 1: For hunder som ikke tidligere har stilt i høyere agility klasse.

Agility klasse 2: Hunder som 3 ganger har oppnådd maksimum 0,00 feilpoeng i klasse 1, men som ikke tidligere

har stilt i høyere agility klasse, kan stille i agility klasse 2.

Agility klasse 3: Hunder som 5 ganger har oppnådd maksimum 0,00 feilpoeng i klasse 2 kan stille i agility klasse

3.

Så da må du ha fullført agility eller hoppbane med 0 feil 3 ganger for å få lov å starte klasse 2 og 5 ganger i klasse 2 for å starte klasse 3. Så da er vell en fullført bane med 0 feil et napp hvis jeg forstår dette rett.

Skrevet

Jeg har søkt rundt på sonen, men finner ikke svaret på dette..

I NKK sitt reglement ang championat står det:

"Tre ganger certifikat (a) hvorav minst ett på NKK‐stevne, under tre forskjellige

dommere samt minst Good på utstilling etter fylte 15 måneder."

Det jeg lurer på er; er det snakk om å få 3 cert på klasse 3 eller er det for hvert cert i alle klassene?

Hvordan oppnår man cert i agility? Får man det ved opprykk?

Kan en hund bli agilitychampion før fylte 2 år?

Håper noen kan hjelpe meg med dette.. :)

3 cert i klasse 3 ja.

I teorien kan en hund bli champion like etter fylte 18 mnd, med 3 feilfrie løp :)

Skrevet

Takk for svar :)

Det er ingen overhengende fare for at vi trenger å tenke på dette med det første da :P

Men greit å få en oppklaring i hva som skal til.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...