Gå til innhold
Hundesonen.no

Mari trenger hjelp!


Mari
 Share

Recommended Posts

Ok, soniser, jeg trenger deres hjelp. Det har seg slik at jeg har Pierre Pig. Pierre Pig er en herremann på 17 cm, han begynner dessverre å bli veldig gammel og slitt. Blitt sydd her og der og mistet fluffet og den fine rosa fargen sin. Men han er høyt elsket, og det er på tide at han pensjoneres fra sengen til hylla før han avgår ved naturlig død. Jeg trenger en arvtaker, og ikke en hvilken som helst arvtaker.

Pierre Pig ble laget på nittitallet av Manhattan Toy Company, og er i familien Tip Toes. Tip Toes'ene kommer i stor og liten, Piggie er en liten variant og det må hans arvtaker også være.

Jeg har tatt kontakt med selskapet flere ganger, men aldri fått noe svar. Jeg ser en Tip Toe giraff på ebay, men til 600 kroner uten frakt og moms? Jeg kan ikke det.

Så kjære soniser, jeg trenger deres hjelp. Hvordan kan jeg få tak i en ny Tip Toe som kan fylle mitt hjerte med varme og kjærlighet?

På forhånd veldig veldig takknemlig for svar!

3576935076_7a73c81218_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Edit: eventuelt sy hvis den ikke er strikket, ser ikke så godt åssen den er lagd på bilde..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Pierre er ikke strikket, han er sydd.

14'' og heelt feil stoff! Pierre Pig er i en slags frotte, ikke ekkel polyester plysj.

Den var grisekul! Bokstavelig talt!

Men forslag, siden de tydeligvis er litt vanskelige å oppdrive: du kjenner ikke noen flinkiser som kan sy en ny til deg da? Eller er det noen skikkelige vriene finesser på den?

Jeg har ikke peiling. Men det er viktig at den har Tip Toe sjarmen som Pierre Pig (kalt Piggie blant venner) har. Jeg vet ikke om den lar seg gjenskape lett for en hobbysyerske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine Loke. :) Men nei, SÅ mye hjelper jeg ikke andre. :D Det er utrolig nye kjærlighet da, det er en grunn til at jeg kjenner det knyter seg litt i meg å tenke på at han kanskje skal dø.

Piggy har forresten vært mange plasser i verden han. Cuba, Japan, USA, England, Kroatia, Spania, Italia, og mange mange fler. Når man er liten Tip Toe får man lett plass i en koffert. :heart:

Men nuh, køya.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den var kjempesøt :wub:

Litt OT: I USA er det veldig populært å samle på slike bamser (og dukker, leker, mm.), og samlere er til dels villige til å betale DYRT for dem. Det er trolig forklaringen på prisen. :hmm:

Jeg har noen bamser som jeg fikk i USA på 90-tallet, som er verdt flerfoldige tusen i dag (spesielt siden jeg beholdt merkelappen på og de er "som nye"). Jo bedre stand de er i, jo høyere pris er samlerne villige til å betale.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan ikke hjelpe deg så mye men jeg kan si at prisen er dyr for det merket er dyrt og ikke bare litt dyrt men SVINDYRT! Jeg tar inn leker fra det merket på jobb og de er dyre, en kopi av deres leker som ser identisk ut koster 99kr og deres leke 289kr og det er bare et eksempel så de er meget dyre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6150428207_3ec014f7c0_o.jpg

Ikke spør hvor meg jeg betalte. Herregud. Meeen, jeg håper han er på vei over atlanteren allerede i morgen.

Litt godt at det ikke ble en gris. Det ville føltes som jeg erstattet Piggy. Men det kan jo ingen gjøre. :ahappy:

Tusen takk for hjelpen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...