Gå til innhold
Hundesonen.no

Mari trenger hjelp!


Mari
 Share

Recommended Posts

Ok, soniser, jeg trenger deres hjelp. Det har seg slik at jeg har Pierre Pig. Pierre Pig er en herremann på 17 cm, han begynner dessverre å bli veldig gammel og slitt. Blitt sydd her og der og mistet fluffet og den fine rosa fargen sin. Men han er høyt elsket, og det er på tide at han pensjoneres fra sengen til hylla før han avgår ved naturlig død. Jeg trenger en arvtaker, og ikke en hvilken som helst arvtaker.

Pierre Pig ble laget på nittitallet av Manhattan Toy Company, og er i familien Tip Toes. Tip Toes'ene kommer i stor og liten, Piggie er en liten variant og det må hans arvtaker også være.

Jeg har tatt kontakt med selskapet flere ganger, men aldri fått noe svar. Jeg ser en Tip Toe giraff på ebay, men til 600 kroner uten frakt og moms? Jeg kan ikke det.

Så kjære soniser, jeg trenger deres hjelp. Hvordan kan jeg få tak i en ny Tip Toe som kan fylle mitt hjerte med varme og kjærlighet?

På forhånd veldig veldig takknemlig for svar!

3576935076_7a73c81218_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Edit: eventuelt sy hvis den ikke er strikket, ser ikke så godt åssen den er lagd på bilde..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Pierre er ikke strikket, han er sydd.

14'' og heelt feil stoff! Pierre Pig er i en slags frotte, ikke ekkel polyester plysj.

Den var grisekul! Bokstavelig talt!

Men forslag, siden de tydeligvis er litt vanskelige å oppdrive: du kjenner ikke noen flinkiser som kan sy en ny til deg da? Eller er det noen skikkelige vriene finesser på den?

Jeg har ikke peiling. Men det er viktig at den har Tip Toe sjarmen som Pierre Pig (kalt Piggie blant venner) har. Jeg vet ikke om den lar seg gjenskape lett for en hobbysyerske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine Loke. :) Men nei, SÅ mye hjelper jeg ikke andre. :D Det er utrolig nye kjærlighet da, det er en grunn til at jeg kjenner det knyter seg litt i meg å tenke på at han kanskje skal dø.

Piggy har forresten vært mange plasser i verden han. Cuba, Japan, USA, England, Kroatia, Spania, Italia, og mange mange fler. Når man er liten Tip Toe får man lett plass i en koffert. :heart:

Men nuh, køya.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den var kjempesøt :wub:

Litt OT: I USA er det veldig populært å samle på slike bamser (og dukker, leker, mm.), og samlere er til dels villige til å betale DYRT for dem. Det er trolig forklaringen på prisen. :hmm:

Jeg har noen bamser som jeg fikk i USA på 90-tallet, som er verdt flerfoldige tusen i dag (spesielt siden jeg beholdt merkelappen på og de er "som nye"). Jo bedre stand de er i, jo høyere pris er samlerne villige til å betale.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan ikke hjelpe deg så mye men jeg kan si at prisen er dyr for det merket er dyrt og ikke bare litt dyrt men SVINDYRT! Jeg tar inn leker fra det merket på jobb og de er dyre, en kopi av deres leker som ser identisk ut koster 99kr og deres leke 289kr og det er bare et eksempel så de er meget dyre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6150428207_3ec014f7c0_o.jpg

Ikke spør hvor meg jeg betalte. Herregud. Meeen, jeg håper han er på vei over atlanteren allerede i morgen.

Litt godt at det ikke ble en gris. Det ville føltes som jeg erstattet Piggy. Men det kan jo ingen gjøre. :ahappy:

Tusen takk for hjelpen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...