Gå til innhold
Hundesonen.no

Mari trenger hjelp!


Mari
 Share

Recommended Posts

Ok, soniser, jeg trenger deres hjelp. Det har seg slik at jeg har Pierre Pig. Pierre Pig er en herremann på 17 cm, han begynner dessverre å bli veldig gammel og slitt. Blitt sydd her og der og mistet fluffet og den fine rosa fargen sin. Men han er høyt elsket, og det er på tide at han pensjoneres fra sengen til hylla før han avgår ved naturlig død. Jeg trenger en arvtaker, og ikke en hvilken som helst arvtaker.

Pierre Pig ble laget på nittitallet av Manhattan Toy Company, og er i familien Tip Toes. Tip Toes'ene kommer i stor og liten, Piggie er en liten variant og det må hans arvtaker også være.

Jeg har tatt kontakt med selskapet flere ganger, men aldri fått noe svar. Jeg ser en Tip Toe giraff på ebay, men til 600 kroner uten frakt og moms? Jeg kan ikke det.

Så kjære soniser, jeg trenger deres hjelp. Hvordan kan jeg få tak i en ny Tip Toe som kan fylle mitt hjerte med varme og kjærlighet?

På forhånd veldig veldig takknemlig for svar!

3576935076_7a73c81218_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Edit: eventuelt sy hvis den ikke er strikket, ser ikke så godt åssen den er lagd på bilde..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Strikke en ny? Eventuelt ta den med til noen som er proffe på strikking og be de lage en identisk kopi for deg? :) det gjorde mamma med noen av våre bamser når vi var mindre.

Pierre er ikke strikket, han er sydd.

14'' og heelt feil stoff! Pierre Pig er i en slags frotte, ikke ekkel polyester plysj.

Den var grisekul! Bokstavelig talt!

Men forslag, siden de tydeligvis er litt vanskelige å oppdrive: du kjenner ikke noen flinkiser som kan sy en ny til deg da? Eller er det noen skikkelige vriene finesser på den?

Jeg har ikke peiling. Men det er viktig at den har Tip Toe sjarmen som Pierre Pig (kalt Piggie blant venner) har. Jeg vet ikke om den lar seg gjenskape lett for en hobbysyerske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine Loke. :) Men nei, SÅ mye hjelper jeg ikke andre. :D Det er utrolig nye kjærlighet da, det er en grunn til at jeg kjenner det knyter seg litt i meg å tenke på at han kanskje skal dø.

Piggy har forresten vært mange plasser i verden han. Cuba, Japan, USA, England, Kroatia, Spania, Italia, og mange mange fler. Når man er liten Tip Toe får man lett plass i en koffert. :heart:

Men nuh, køya.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den var kjempesøt :wub:

Litt OT: I USA er det veldig populært å samle på slike bamser (og dukker, leker, mm.), og samlere er til dels villige til å betale DYRT for dem. Det er trolig forklaringen på prisen. :hmm:

Jeg har noen bamser som jeg fikk i USA på 90-tallet, som er verdt flerfoldige tusen i dag (spesielt siden jeg beholdt merkelappen på og de er "som nye"). Jo bedre stand de er i, jo høyere pris er samlerne villige til å betale.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan ikke hjelpe deg så mye men jeg kan si at prisen er dyr for det merket er dyrt og ikke bare litt dyrt men SVINDYRT! Jeg tar inn leker fra det merket på jobb og de er dyre, en kopi av deres leker som ser identisk ut koster 99kr og deres leke 289kr og det er bare et eksempel så de er meget dyre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6150428207_3ec014f7c0_o.jpg

Ikke spør hvor meg jeg betalte. Herregud. Meeen, jeg håper han er på vei over atlanteren allerede i morgen.

Litt godt at det ikke ble en gris. Det ville føltes som jeg erstattet Piggy. Men det kan jo ingen gjøre. :ahappy:

Tusen takk for hjelpen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...