Gå til innhold
Hundesonen.no

Kuttskade på bakfot der muskel er kuttet av


Recommended Posts

Ja, har skjerm, men når han ligger helt riktig til, så klarer han så vidt å komme til - derfor vi har brukt bandasjen.

Prøver uten som sagt i natt og tror det går greit. Får kjøpe en 5cm lengre skjerm hvis det ikke blir bra over helga.

Som sagt brukt potetmel på hele venstre hofte selv når jeg hadde sår der uten å dekke til - grodde aldri før det, pga når jeg hadde bukse på, så klistret den seg i såret og jeg måtte dra den løs. Satt jeg meg, så samme greia når jeg reiste meg osv ... potetmel funka jo som bare det - grodde nesten med en gang.

Må jo ha vært helt ideelt å lage et slikt pulver alla potetmel, der de har lagt til litt bakteriedrepende middel som ikke har vært farlig å slikke opp. Eller kanskje noe slikt fins fra før?

Geleen vi fikk var jo skikkelig sterk slik det så ut som. Måtte bruke hansker og bi-virkninger var fare for tynnere hud mm og man måtte passe på at det ikke kom i kontakt med øyne og ikke at det ble slikket på - da er man jo helt nødt til å dekke til sår da, for eller blir det jo klint overalt med den faren det medfører på å bli slikket på

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 11 years later...
  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, da har vi vært til dyrelegen. Min 'faste' klinikk hadde ikke tid til engang å titte og si om det så normalt ut eller ei etter en slik operasjon og ev si at jeg måtte bestille time - de ville kun h

Det er kun et lite hull og med endel verk innenfor (resten ser ok ut). Dette ble presset ut og anti-bakterie middel ble smurt på og han fikk bandasje igjen. Skulle skifte denne etter 2 dager. Jeg tror

Hei, eg ser denne tråden er veldig gammel og får mest sannsynlig ikkje noe svar men eg prøver. Da eg har en 2.5år gammel whippet, som har fått akkurat samme problem som beskrevet her. Bare at eg valgte å bruke skinne, og fikk dermed ett gnagsår på hasen som det ble komplikasjoner med... 

Det eg lurer på kordan det gikk med din whippet? Ble foten normal igjen etter hvert? 

Stian.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...