Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til instruktører?


Recommended Posts

Guest Springthing
Skrevet

Vi tenker på å arrangere et helgekurs i konkurranselydighet i klubben jeg trener i. Vi er flere som jobber med å trene inn klasse 2-øvelsene, og trenger litt inspirasjon utenfra.

Noen som har tips til hvem vi kan hyre inn?

Det viktigste er at de er gode til å trene OSS, altså gode til å lære bort, ikke at de er i Norgestoppen i LP (selv om det så klart ikke er noen hindring :-) ).

Guest Springthing
Skrevet

"Amokk jentene" - Siv & Elin - kanskje? :)

Ja, har tenkt på de! Har du erfaring med dem?

Skrevet

Ja, har tenkt på de! Har du erfaring med dem?

ganske mange fra sonen som har vært på kurs hos de, senest helga som var :)

folk virker da fornøyd for de drar jo tilbake ;) Jeg skal på kurs med de i oktober :)

Skrevet

Et par "ifra min hundeskole" har vært på flere lydighetskurser (alt ifra typiske nybegynner til elitesatsnings kurser) de siste par årene, og vi har endelig fått leid de inn flere helger til stavanger for 2012. De er helt fantastiske, motiverende, sprudlende og inspirerende! Mye oppfølging pr enkelt ekvipasje - og MYE for pengene! "Vi" her i vårt lille hundemiljø simpelthen elsker de og kursene deres ;) Hadde jeg hatt råd, hadde jeg meldt meg på hvert eneste kurs i 2012 ;) ...det er da min lille beskjedne mening da... :o;)

Guest Springthing
Skrevet

Tusen takk for tips og svar alle sammen! Dere er veldig overbevisende ang Amokk-gjengen, så jeg skal foreslå det for de andre. Takk igjen!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...