Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Alle Bergenserne vil jo treffe Kamar, så jeg er flink å lager tråd om treffet jeg :D

Når og hvor folkens? Dere har frem til 2.sept å bestemme dere, da drar den smukke østover igjen!

Skrevet

Hey! Får vi ikke treffe Pøbel? :o

Jeg vil også være med hvis jeg kan. :aww:

Edit: Drar anebanana på fredag? I så fall kan det jo kanskje være vanskelig med et treff den dagen?

Skrevet

Litt vanskelig med treff den dagen, ja ... siden vi reiser da. Jeg er litt usikker med ståa sånn videre, siden vi har masse besøk å få unnagjort også, så det må i så fall bli tidlig på dagen.

Pøbel kan da bli truffet også! :)

Skrevet

Hit by Pøbel!

Vel, jeg har jo allerede truffet søte Kamar, og sett Pøbel i bilen. Så jeg lar dere foreslå hva som passer best for dere, så ser jeg om jeg kan eller ikke :)

Skrevet

Litt vanskelig med treff den dagen, ja ... siden vi reiser da. Jeg er litt usikker med ståa sånn videre, siden vi har masse besøk å få unnagjort også, så det må i så fall bli tidlig på dagen.

Pøbel kan da bli truffet også! :)

Jeg kan tidlig fredag! :)

Hva med treff torsdag formiddag? sånn i 11-12 tiden?

Neeei! Da er jeg på skolen :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...