Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har overhodet ikke peiling på hva som er en bra termos eller ikke, så jeg fant ut at å spørre "tur-folket" må være en god idè :) Håper noen kan hjelpe meg med tips.

Hvor får jeg kjøpt en kvalitetstermos som rommer en halv liter eller noe slikt, og hva skal jeg spørre etter (hva heter den; merket)....? Jeg vet ikke om men halvliter er passe en gang, men bare så for meg at en liter kan bli litt stor i sekken? Det er greit at den ikke er for stor. Men det er viktig at den holder innholdet varmt (eller "varmt nok") i noen timer, så det ikke blir kaldt på en halvtime liksom.

Kan gjerne kjøpes på nett om mulig, det er lettvindt :- ) Ellers er butikker av typen kjede-sportsbutikker o.l. i nærheten, om det finnes der.

Skrevet

Jeg har lett lenge etter en god termos. Jeg har dårlig erfaring med termos med lokk med hull i, så mitt krav var termos med skrukork. Jeg lette og lette, og fant det til slutt på IKEA av alle steder :D hundrings tror jeg den kostet. Knallfornøyd!

Ellers så selger jo de fleste sportsbutikker, jernia o.l., men de fleste har lokk med hull i (vet ikke hva det heter jeg :P )

Skrevet

Ok, takk skal du ha. IKEA har faktisk overraskende gode kvalitetsstekepanner også, de :) Sånne med teflonbelegg pleier å gå fort i stykker her i huset, men IKEA sin stekepanne lever lenge.

Skrevet

typen min lette nettopp etter termos selv, han kjører lastebil og må ha en som holder kaffien varm hele arbeidsdagen (herregud så gubbete han hørtes ut i denne beskrivelsen, hahaha :lol: ). Han endte opp med en termos fra Jernia, han setter den på i 6 tiden om morgenen og kaffien er fortsatt varm til lunsj, så den virker jo veldig grei da :)

Ser de har en termos her i samme merke, som visstnok er best i test, men grådig billig :o :

http://www.jernia.no/k/ki.aspx?sku=613570

Skrevet

Hvis du skal ha en termos som virkelig holder på tur anbefaler jeg Stanley. Har nylig kjøpt min og testet på hovedkurs, hadde fortsatt varm kaffe etter 24 timer... Anbefales!

Jeg kjøpte min på Villmarksbutikken på Jessheim, men du får sikkert kjøpt den på nettet også. Koster litt mer, men det er det verdt!

http://www.outnet.no/no/stanley.php?gclid=CPOQ1e_hgKsCFYJN3god0lHg1g

Skrevet

Jeg har flere Thermos termoser, og er knallfornøyd med alle sammen! De holder varmen, gummien i pakningene blir ikke ødelagt over tid, de tåler knall og fall, og koster ikke skjorta :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...