Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Thia sin pels har begynt å bli mørkerød rundt øyne og snute, jeg har fått vite at det kommer av sopp pga områdene alltid er fuktig. Noen som har noen gode råd mot dette som fungerer?

Jeg har hørt at man skal bruke potetmel, men jeg har ikke prøvd. Jeg antar dere som driver med ustilling og har hvite hunder har full roen på akkurat dette?

Skrevet

Fungural sjampo (tror det var det den het). Kjøpes på apotek og er beregnet på mennesker, mener jeg, men jeg har fått den anbefalt av veterinær tidligere da jeg hadde en rotte for noen år siden, med sopp på ørene. Og sjampen funket den.

Skrevet

Fungural sjampo (tror det var det den het). Kjøpes på apotek og er beregnet på mennesker, mener jeg, men jeg har fått den anbefalt av veterinær tidligere da jeg hadde en rotte for noen år siden, med sopp på ørene. Og sjampen funket den.

det høres jo veldig greit ut, men vet du om noen har brukt det på hund?

Skrevet

Nei, det vet jeg faktisk ikke, dessverre. Men jeg vet om mennesker som har brukt den og gitt den god kritikk :P Verdt et forsøk kanskje ;)

Skrevet

Har lest litt om fungoral shampoen, den virker som den kan ha en grei effekt, men ulempen er at man ikke kan få det i øynene og shampoen må sitte i 3-4 minutter. Det kan bli en utfordring siden soppen er rundt øynene :hmm: , så er åpen for flere forslag :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...