Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikring hos Agria


Ane

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har enda ikke fått forsikret Nora, og det er vel veldig på tide!

Første spørsmål! Hun er forhåndsreg. og "oppdretter" sendte inn papirene på kullet i slutten av forrige uke, dvs. jeg har ikke noe registreringsnummer på henne enda. Får jeg da registrert hun som en "NKK registrert" hund? Fordi de spør jo om reg. nummer, men det har jeg jo ikke enda. Hvordan kan dette løses? Noen som vet? :) Må jeg vente på reg. nummer? :hmm:

Også! Jeg har krysset av for følgende forsikring(er), og lurer på om den er grei/bra:

Nå har jeg valgt erstatningsbeløp på 30,000(kan velge mellom 30 og 45tusen),

Fast egenandel på 1000,-(kan velge mellom 1000, og 1400),

Bevegelig egenandel på 10%(kan velge 10% og 20%).

I tillegg: Medisin, rehab., spesial(inneholder avlivningskostnader, kremering, noe tannpleie, noe HD).

Og Agria Elite for hunder som konkurreres med(der man får igjen livsforsikringsbeløpet om hunden ikke kan konkurrere mer).

Da får jeg en sum på 1837 i året, 153kroner i mnd. Er ikke det veldig billig, for å få med alle de tingene? :blink:

9pq3jb.jpg

"Hvor er forsikringen min?"

Skrevet

Jeg ringte bare Agria og amiga var bare forhåndregget, jeg fikk ikke reg nr og stamtavle før hun var 4mnd, når jeg fikk det ringte jeg inn og oppga det.

Skrevet

9pq3jb.jpg

"Hvor er forsikringen min?"

Jeg har ingen peiling på spørsmålene dine, men må bare få si at det var en utrolig vakker liten valp :)

Edit: les tråden min om agria. Vi har fått beskjed om å måtte vente minst 6 uker på å få penger tilbake nå. Ikke akkurat god reklame :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...