Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil sitte intimt i en bil til Bjerke?


MegaMarie

Recommended Posts

Jeg og Benedicte skal bo hos Anette på Hanaborg/fjellhamar i lørenskog som er 16 minutter fra Bjerke. Om vi ikke finner noen å sitte på med, så må vi ta toget i en time eller noe sånt. Så om noen snille soniser har veldig lyst til å være intime med oss og skvise oss inn i en bil eller to, tre så gi en lyd! Vi er fleksible, så vi kan både fordele oss i flere biler, og sitte trangt om plassen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjører forbi begge dager. Jeg har bare et ledig sete, men helt tomme hundebur og bagasjeplass.

Men jeg blir neppe till the bitter end noen av dagene, siden jeg har valper hjemme - så jeg ser for meg å stikke hjem igjen så snart jeg er ferdig å jobbe i mine ringer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil gjerne være der rundt åtte, så jeg får ringen fint i orden før det begynner, så si fra om det er interessant å sitte på for en av dere. :ahappy:

skal høre litt rundt med venner om å låne bil, så får jeg ob og labbis krangle om hvem som får æren av å sitte på :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

skal høre litt rundt med venner om å låne bil, så får jeg ob og labbis krangle om hvem som får æren av å sitte på :P

Gi meg godt varsel da, jeg er ikke vant til å ha passasjer, så det tomme setet og gulvet nedenfor brukes som "oppbevaringsplass" for parkeringsbilletter, tomflasker og sånt :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil gjerne være der rundt åtte, så jeg får ringen fint i orden før det begynner, så si fra om det er interessant å sitte på for en av dere. :ahappy:

Jeg kan også være der tidligere :D Papillon spesialen begynner nemlig klokken åtte på søndagen, og på lørdagen hadde jeg heller ikke brydd meg om å komme tidligere :ahappy: Vi tar også megaliten plass da jeg kan ha Blondie på fanget :D Så jeg tar gjerne dette tilbudet om vi ikke finner bil å låne :ahappy:

Æsj, trodde du skulle tilby en plass i bilen fra Bergen nå. Jeg vil nemlig over for salukispesialen og Bjerke denne helgen!

Hehe, jeg tar toget bort. Men hadde jeg tatt bilen, så skulle du fått plass :) Du kan jo ta toget du også da! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor og 2 min fra togstasjonen :P haha.. Verden er liten!

Ja, det burde det gå an å få til. Jeg skal innrømme at den sære krøllehunden jeg har hadde hatt mer enn godt av å treffe litt andre hunder oftere. Hun tror jo hun er et menneske om dagen. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Emma, jeg vil gjerne sitte på med deg til Bjerke på lørdage om det går fint :)

Det burde gå bra. Send meg en PM, så avtaler vi detaljene.

Jeg skal for øvrig ikke jobbe søndag likevel, om noen trengte skyss da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...