Gå til innhold
Hundesonen.no

Helsveiset bilbur


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

Kom over et veldig billig helsveiset bilbur, men det er mye rust på det. Vil dette påvirke kvaliteten på buret mye? Noen som kan noe om dette? I annonsen står det at det kun trenger litt lakk så er det som nytt.

Guest lijenta
Skrevet

Kan ikke så mye me er det overflaterust så går det ann å få skikk på det er rusten dypere så er det ikke bra for da blir metallet svakere.

Skrevet

Kan ikke så mye me er det overflaterust så går det ann å få skikk på det er rusten dypere så er det ikke bra for da blir metallet svakere.

Det jeg også tenkte. Får vel dra å ta en kikk på det kanskje. Ikke mye vits hvis det vil klappe sammen like kjapt som et sammenleggbart bur..

Skrevet

Kom over et veldig billig helsveiset bilbur, men det er mye rust på det. Vil dette påvirke kvaliteten på buret mye? Noen som kan noe om dette? I annonsen står det at det kun trenger litt lakk så er det som nytt.

Om det er overflaterust er det ikkje farlig. Pirk litt borti rusten, blir det blankt under er det kun i overflaten. Da kan du evnt pusse det og lakke på nytt med hammerite f eks. Men om du ikkje kommer ned til rent metall under rusten, ville eg ha styrt unna. En tommelfingerregel vi bruker er 1cm rust tilsvarer 1 mm stål i tykkelse som har blitt til rust.

Skrevet

Det kan hende jeg drar å ser på det, men ser for meg at det er litt styr med å pusse ned et gitterbur og at det ikke vil bli så fint å se på selv om man lakker over :icon_confused: Litt nøye er man jo :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...