Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepark i Stavanger...


soelvd

Recommended Posts

Vi har vært en tur til svigersøsteren min og hennes kjære i Stavanger i dag. Hun pleier å reise til en hundepark der sammen med en venninne som har hund. Vi tok en tur dit i dag/kveld, der var det ingen når vi kom og Fanta fløy lykkelig rundt og jaget pinner og sporet opp godbiter. Så kommer det en hund, vi blir glade, da kan hun jo få springe litt. Fanta spurter bort til gjerdet for å hilse, bikkja snerrer, skyter bust og er skikkelig sinna. Eierne, ei jente og pappaen kom med noen tulleord om "slapp av" og "hvorfor er du alltid sånn?" Tenkte ikke stort mer over det, da gikk de vel videre, for sånne hunder har man da ikke løst på sånne steder, vel? Men nei, før jeg fikk sukk for meg hadde de kommet inn! Fanta går nok en gang bort for å hilse før jeg rekker å kalle henne inn. Bikkja gjør nok en gang utfall, skikkelig aggressiv og biter etter henne, men den er heldigvis i bånd. Fanta tar tegninga og kommer bort til oss. Jeg finner frem båndet, fomler litt før jeg får det på men tenkte i grunn jeg hadde god tid. Men neida, de bare slapp bikkja si, de. Hva om Fanta igjen hadde sprunget bort? Da er jeg sikker på at hunden, som var endel større, hadde satt seg fast i nakken på henne. Vi som var der med Fanta var helt i sjokk, hvordan kan man ta med sånne hunder dit? Når det er en annen hund der? Og hvorfor i ALLE dager snakker de ikke i det minste med oss og forklarer hvordan bikkja er? Eller om det er ok at de kommer inn?

Jeg er klar over at det er et offentlig sted, men vi ble jo regelrett jaga fra steder - vi vil ikke ha vår hund løs med en bikkje som prøver å angripe? Er det virkelig ok å oppføre seg sånn?

*Puuuuuuuuh*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er nok sirkustomta da ja, ikke en plass jeg ville anbefalt å lufte bikkja.

Det er jo ett pittelite område som er gjerda inn hvor alle slipper bikkja løs avhengig om den går overens med andre hunder eller ikke.

Det var masse sykdom der for en tid tilbake også.

Så hvis du er i Stavanger igjen og vil gå en plass hvor det ikke er båndtvang så gå i sørmarka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er nok sirkustomta da ja, ikke en plass jeg ville anbefalt å lufte bikkja.

Det er jo ett pittelite område som er gjerda inn hvor alle slipper bikkja løs avhengig om den går overens med andre hunder eller ikke.

Det var masse sykdom der for en tid tilbake også.

Så hvis du er i Stavanger igjen og vil gå en plass hvor det ikke er båndtvang så gå i sørmarka.

Siden vi aldri har vært der så ante jeg ikke dette. Og høres IKKE spesielt bra ut.. Skjønner ikke at folk slipper sånne bikkjer jeg? Jeg var lenge forsiktig med å slippe vår hund - selv om hun aldri hadde gjort noen noe. Fordi jeg ønsket å være sikker på at hun taklet alle størrelser, farger, etc..

Sørmarka skal jeg huske til neste gang vi er der, takk for tips! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men i sørmarka kan en iallefall vandre litt og trenger ikke svingeinnom den opptråkka,"stå i ro og slipp bikkjene så og snakk mens bikkjene ypper til bråk plassen"

For det oppmerkede området er ganske stort :)

Men ja slike plasser trekker ofte til seg mennesker som har hunder som ikke fungerer så godt i akkuratt sånne settinger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nja, Sørmarka er mye bedre enn hundeparken på Åsen synes jeg. Går veldig ofte i Sørmarka, og det er sjelden bråk når jeg er der hvertfall. Jeg trener på agility-banen på Åsen, og vi hører stadig vekk slossing og hyling, og det er ikke godt å høre på... I Sørmarka kan du i det minste gå litt rundt, og du trenger ikke oppholde deg på hundemarka hvis du er redd for bråk. Det er et stort område :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns ikke sirkustomta og sørmarka kan sammenlignes, sirkustomta et ett bittelite inngjerda område, og da mener jeg det er knøttlite, og sørmarka er ett stort turområde som ikke er inngjerda.

Det finnes drittbikkjer overalt, men inne på sirkustomta så presser du alle hundene sammen og lager bråk, du kan ikke akkurat gå så mye rundt på sirkustomta eller unngå de andre hundene.

Hvis man vil unngå bråk i sørmarka så unngår man "stå i ro og slipp bikkjene så og snakk mens bikkjene ypper til bråk plassen", den plassen er ikke særlig stor.

Men til og med der har jeg ikke opplevd mye bråk før, når man går forbi osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

eg går rundt sjøen me rosenli,eg har hu nesten altid i bånd for hu kan bli fort sur, men de som er probleme er jo eiger som er heilt idioter! for mangen som har an laus,å ikke har kontroll,bør jo klart ikke ha den laus,hunden stakkar vil jo somregel hilse på alle. Å vis eg da roper "ta an i bånd" så får eg ofte svar som "han er snill,eller de er bare valp" så tenke eg at de er f... ikke derfor eg seie de,for de er pga min som er hissig og stor,ska passe på meg og føle min reddsel då smelle de. Men kem sin feil er de?? eiger såklart,så dei som svare slikk kliker eg på, og får lyst yil å bare la mi ta den ander... for folk eg spør ikke om din er snill, spør bare pga av min,hu hate å få kjeft av små,ett tygg så stakkar...folk må snkke samen i tilfeller ikke bare gi ****.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...