Gå til innhold
Hundesonen.no

Heihei!


Mico

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ny på hundesonen, men har kikket rundt her ganske lenge, og bestemte meg for å registrere meg. For å se hvordan det var her inne. :) Er på Canis og hunden.no fra før.

Har en Kooikerhund, på litt over 1 år ved navn Mico. Han er en herlig gutt, full av hormoner.. :ahappy:

Trener lydighet og agility, og håper på å konkurrere i begge grenene etterhvert. Veldig glad i å gå tur, og siden vi har skogen rett utenfor døren blir det mange, lange skogs -og fjellturer. Jeg klikkertrener, og har gjort det siden Mico var rundt 4 måneder. Prøver å klikkertrene så "rent" som mulig.

Har kun vært på et kurs med hunden, et nybegynnerkurs i agility. Medlem i en brukshundklubb, som jeg trener i hver onsdag (utenom sommerferien). Til høsten skal jeg skifte hundeklubb, og begynne å trene agility med den klubben. Til da har jeg lagt både agility og LP litt på hylla, for å trene på det å være løs rundt under trening med store forstyrrelser (med en unghund av en hormonbombe kan dette vært litt av en utfordring.. :whistle: ), og passeringer, da han får utfall mot enkelte fremmede hunder, etter gjentatte angrep av en Flat-hanne i nærheten her..

Ellers er han en ordentlig god gutt. Veldig lettlært, elsker å trene, veldig rask i agilitybanen, rett og slett en veldig trivelig hund.

Så må jeg legge til at han slettes ikke ser ut som en Kooiker. Alt for stor, pølsekropp, hengelepper, tricolor, flodhest snute mm.. Men for meg er han helt perfekt! :)

Satser på en hund nr. 2 til sommeren 2012, og da en hund som ikke er så "tam" som Kooiker`n. En Border Collie er høyest oppe på ønskelisten, og sannsynligheten er stor for at det er nettopp en BC som flytter inn hos oss om et år. :ahappy:

Skrevet

Heisann og velkommen hit håper du vil trives her :D

Jeg har forresten noen bilder av Mico fra agility kurset med Vicky :D

Selv om ikke Mico er en typisk kooiker synes jeg han var søt jeg :D

Skrevet

Hehe Tindra kan det med og sjarmere folk hun :D

Jeg skal få sendt bildene til deg i løpet av kvelden jeg er ikke så mange,men er ihvertfall noen :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...