Gå til innhold
Hundesonen.no

Lekekompis i omegn Drammen/Nedre Eiker


Kotox

Recommended Posts

Skrevet

Hallo!

Jeg er nyflyttet hjem igjen til Krokstadelva med Falco, min 3 år gamle hannhund (Dalmatiner-mix) :)

Flyttet fra et veldig aktivt hundemiljø der jeg bodde (Dokka), men her hjemme ble det litt stopp da jeg ikke kjenner stort med folk som har hund...Dessverre for Falco, ikke minst!

Hvordan er egentlig miljø her omkring! Og finnes det noen i kr.elva kanskje som er hypp på playdate/Trening? hehe

Har vurdert hokksund hundeklubb, noen erfaringer? :)

Håper på litt tilbakemelding! :)

Skrevet

Velkommen skal du være!

Du kommer såklart til akkurat sommerstengt hundepark her. Den åpner i august igjen. http://www.drammenhundepark.no/

Er mange med hund rundt her i området! Flere har treninger rundt omkring, en del faktisk. Trenger du playdate har jeg en valp på 6 måneder som alltid er klar for leking!

Har ingen personlig erfaring med hokksund hundeklubb, men kjenner fler som er med der og de er storfornøyde!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...