Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg er på utkikk etter videokamera!


Ingvild

Recommended Posts

Jeg har lyst på videokamera, jeg. Først og fremst til å filme hundetrening og stevner med, men hvis jeg først har et videokamera ser jeg for meg at jeg i grunnen kunne tenke meg å filme litt andre ting også og eksperimentere litt, for det er gøy!

Mine krav:

- Lett og behagelig å holde i, men stødig nok til at man kan sette det fra seg på bord, stubber, stoler o.l. slik at man kan få filmet hundetrening selv om man bare er én person.

- Maks 3-4 tusen.

- Da jeg for ørten år siden hadde et videokamera, brukte det DV-tape og det var fryktelig tungvint husker jeg. Ikke aner jeg hva som brukes nå - minnekort, kanskje? Jeg vil i alle fall ha muligheten til å raskt og enkelt kunne legge videofilene inn på datamaskinen, og det er nødt til å fungere med Mac, for jeg har ingen umiddelbare planer om å bytte operativsystem akkurat.

- God batteritid.

- God bildekvalitet. Doh. Hva skal jeg si - videokamera har jeg egentlig ikke peiling på. HD-filming, går det an? Er det nødvendig? Hva med zoom og slikt? Er det muligheter til å stille inn ulike innstillinger selv (som påvirker f.eks. farger, eksponering o.l.), så vil jeg gjerne ha litt mulighet til det, men det må også kunne fungere helautomatisk. Er det noen forskjell på hvor godt kameraer fungerer i dårlig lys mon tro?

- Raskt å starte opp er viktig, men det er de vel kanskje alle sammen.

- Finnes det videokamera som er litt robuste i vær og vind? Slik at det kanskje tåler en liten regnskur og litt snø? (Og ja forresten, klarer å filme selv om det er noen få minusgrader?)

Tja. Hva mer kan man kreve av et videokamera, egentlig? Gi meg litt tips dere. Hva er bra, hva er temmelig dårlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kjøpte videokamera fra Sony for bryllupspengene våre, og det oppfyller alle kravene dine. Det er HD, lett, kan stå støtt, tåler litt osv. Vi har HDR - CX 360.

Men det ligger litt høyere i pris.

Litt lavere kan du se på HDR - CX 130 / 160 :)

(Spurte Øivind som jobber med sony.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...