Gå til innhold
Hundesonen.no

Morsom Finn annonse!


Ane

Recommended Posts

Skrevet

Var inne og så på katter(!) på Finn, og kom over en artig annonse.

"Honolulu er Wakikis ikke-så-veldig-mye-bedre halvdel, og hun er nå på plass innefor husets fire vegger.

...til veggenes store fortvilelse.

Akkurat hva det var som gjorde at vi mente det kunne være en god idé å huse to av det de andre kattene bestemt mener er djevelens avkom, er vi ikke lengre sikker på, men faktum er at hun er her og har man sagt A så får man også si "kom deg ned fra den lampeskjermen før lampen velt... Den veltet ja. Det kom ikke som noe

stor overraskelse. Mer imponert over at du klarte å knuse noe som var av messing..."

Honolulu er rundt seks uker, og har tilbragt mesteparten av tiden med å vandre gatelangs uten at man egentlig merker det på noe annet enn takkebrevet som kom fra Ekornenes landsforbund da vi fikk henne fjernet fra villmarken.

Hun er stueren, mener selv hun går godt sammen med både hund og katt uten at hund og katt er helt enig i dette.

Hun liker å se på tv, spesielt skoleprogrammer av typen stor løve fanger liten antilope, og intensiteten i blikket hennes under disse seansene forteller meg at vi meget mulig står overfor den eneste katta i verden som må på saueavvenningskurs

i voksen alder.

Hun maler ofte, ruller rundt, strekker seg og koser i minst to minutter av gangen.

I skrivende stund har hun oppdaget at jeg har på meg øredobber og gjør nå sitt aller beste for å slite disse av med rå makt.

Det finnes med andre ord katter, og det finnes Wakiki/Honoluluer... Sistnevnte er ment for familier med skyhøy toleransegrense som virkelig evner å snu det andre kinnet til.

Stor dose sjarm og mange humørfylte øyeblikk medfølger uten ekstra kostnad:-)

Honolulu er en av Dyrebeskyttelsen Bergen og Hordalands små nøster og det tas ett omplasseringsgebyr som dekker sterilisering/mikrochip og vaksinering."

Haha! Ingen her som vil ha en "Nok ett kattebarn med terrorplaner og glimt i øyet"(som annonsen heter)? :lol: :lol: :lol: :lol: :D:):wub:

Ler meg i hel av bildet av henne i annonsen! :lol: :lol: :lol: :lol:

*Fjernet link til Finn.no annonse, da det ikke skal postet Finn.no linker. Mod Djerve.*

Skrevet

Hun som la inn annonsen (Christel) hadde en fantastisk genial blogg før som jeg fulgte med på. Hun gjør en flott jobb med omplassering og fosterhjem for katter og kattunger :) Fantastisk tekst og beskrivelse av kattungene :lol::wub:

Skrevet

Nei, herlighet for en søt sak :wub: Jeg elsker de i den fargen! :D Også så herlig personlighet :wub: Kanskje jeg kan spørre kjæresten? Nei, jeg tror nok ikke jeg hadde taklet en slik djevel katt, eller noen annen katt som finner på dumme ting generelt sett :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...