Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow 26.06.11


Angilja

Recommended Posts

Skrevet

I dag har Tilla, Ilja og Mio vært på det som trolig var deres siste valpeshow. Vil stilte på hjemmebane, Orkdal Hundeklubb, og resultatene ble:

Ilja: 2btk

God størrelse. Godt kjønspreg. Trivelig hode og uttrykk. Velvinklet fram og bak. Fin kropp og pels. Korrekt hale. Gode bevegelser.

Mio: BIM

Harmonisk og velbalansert. Meget godt kjønnspreg. Velskåret hode. Herlig uttrykk. Velbåret hale. Bra benstamme og poter. Trivelig gemytt.

Tilla: BIR og 3 BIG

Velbalansert valp med gode proporsjoner. Meget godt kjønspreg. Herlig hode og uttrykk. Korrekt hale. Utmerket uttrykk. Korrekte bevegelser.

Skrevet

Dette var også Smulas siste valpeshow, som endte med BIR og BIG2!

Kristikken:

"Utmerket kjønnspreg. Velskåret hode med vakkert uttrykk. Velansatte ører. Velvinklet fram og bak. Kropp og pels i utmerket kondisjon. Herlig gemytt. Velvist."

Så stolt av smuledyret mitt :ahappy:

Så vet jeg at Malinck var der med kamera, så vi venter spent på bildene :D

Skrevet

... og Uvas siste show, hun blir 9 mnd 5. juli.

Vi hadde en fin dag i sola, Uva ble BIR i konkurranse med seg selv, og fikk følgende kritikk av dommer Siv Sandø:

"8 mnd gaml. Velskåret hode, meget godt uttrykk. Meget god hals og skulder. En tanke lang i lundepartiet (tipper det skulle være lendepartiet..?). Gode bevegelser, kunne hatt mere driv i bakparten. Viser seg utmerket, trivelig gemytt"

Uplassert i gruppa.

Kommer bilder senere :)

Skrevet

Bedre sent enn aldri, vel...? :innocent:

Flink Line med flink Smule:

FS263659.JPG

FS263663.JPG

FS263664.JPG

Uva og meg i farta :lol:

FS263691.JPG

Flink Line med flink pelsdott (sorry, jeg aner ikke hvem som er hvem.. :icon_redface: )

FS263736.JPG

FS263740.JPG

FS263748.JPG

Smula og Uva i grupperingen

FS263800.JPG

FS263806.JPG

FS263822.JPG

Gruppe 2-vinnere:

FS263846.JPG

Fiiin BIG2-Smule

FS263859.JPG

Uva, bare BIR hun stakar:

FS263874.JPG

BIG3 pelsdott :D

FS263896.JPG

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...