Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow 26.06.11


Angilja

Recommended Posts

Skrevet

I dag har Tilla, Ilja og Mio vært på det som trolig var deres siste valpeshow. Vil stilte på hjemmebane, Orkdal Hundeklubb, og resultatene ble:

Ilja: 2btk

God størrelse. Godt kjønspreg. Trivelig hode og uttrykk. Velvinklet fram og bak. Fin kropp og pels. Korrekt hale. Gode bevegelser.

Mio: BIM

Harmonisk og velbalansert. Meget godt kjønnspreg. Velskåret hode. Herlig uttrykk. Velbåret hale. Bra benstamme og poter. Trivelig gemytt.

Tilla: BIR og 3 BIG

Velbalansert valp med gode proporsjoner. Meget godt kjønspreg. Herlig hode og uttrykk. Korrekt hale. Utmerket uttrykk. Korrekte bevegelser.

Skrevet

Dette var også Smulas siste valpeshow, som endte med BIR og BIG2!

Kristikken:

"Utmerket kjønnspreg. Velskåret hode med vakkert uttrykk. Velansatte ører. Velvinklet fram og bak. Kropp og pels i utmerket kondisjon. Herlig gemytt. Velvist."

Så stolt av smuledyret mitt :ahappy:

Så vet jeg at Malinck var der med kamera, så vi venter spent på bildene :D

Skrevet

... og Uvas siste show, hun blir 9 mnd 5. juli.

Vi hadde en fin dag i sola, Uva ble BIR i konkurranse med seg selv, og fikk følgende kritikk av dommer Siv Sandø:

"8 mnd gaml. Velskåret hode, meget godt uttrykk. Meget god hals og skulder. En tanke lang i lundepartiet (tipper det skulle være lendepartiet..?). Gode bevegelser, kunne hatt mere driv i bakparten. Viser seg utmerket, trivelig gemytt"

Uplassert i gruppa.

Kommer bilder senere :)

Skrevet

Bedre sent enn aldri, vel...? :innocent:

Flink Line med flink Smule:

FS263659.JPG

FS263663.JPG

FS263664.JPG

Uva og meg i farta :lol:

FS263691.JPG

Flink Line med flink pelsdott (sorry, jeg aner ikke hvem som er hvem.. :icon_redface: )

FS263736.JPG

FS263740.JPG

FS263748.JPG

Smula og Uva i grupperingen

FS263800.JPG

FS263806.JPG

FS263822.JPG

Gruppe 2-vinnere:

FS263846.JPG

Fiiin BIG2-Smule

FS263859.JPG

Uva, bare BIR hun stakar:

FS263874.JPG

BIG3 pelsdott :D

FS263896.JPG

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...