Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaizer


antonia
 Share

Recommended Posts

Da har det blitt hund i hus!

Kaizer er en 3 år gammel omplasseringsboxer. Han er en lykkelig, hyperaktiv og nysgjerrig sjel, som helst skal hilse på ALLE (både mennesker å dyr) med myyye hopping og slikking i ansiktet! Han ble omplassert pga nettopp dette, da de forrige eierne ikke hadde tid nok til å gi han det han trengte. Men i mitt liv, passer han perfekt inn:)

Han trenger en del trening, da han drar i båndet på tur, hopper når han hilser, drar som en traktor når han oppdager noe spennede, stjeler mat som står fremme, jakter på mindre dyr, og SKAL hilse på alt og alle han møter på tur!

Nå har han vært her i en uke, og hilser ikke lenger på de som kommer på besøk med hopping og slikking! (han er nemlig ikke dum, det er bare ingen som har lært han at man ikke skal hilse slik). Han har også sluttet å dra så mye i båndet(ble visst kjedlig å måtte stoppe hver gang han ville dra). Vi har også trent mye på at han ikke kan hilse på alt å alle, å nå kan vi passere i det minste mennesker uten at han går helt av skaftet:)

Denne gutten selger nemlig sjela si for en illeluktende godbit!

Inne er han en drøm av en hund, han sover, sover og sover! eneste gangene man merker at han er der er når han reiser seg for å spise eller drikke, eller når han snorker eller promper :wub: (eventuelt også når han kommer krabbende opp i sofan for å ligge i fanget)

Kaizers store oppgave her i hus er å være min turkamerat, både på dagsturer og lengre fjellturer:) ellers vil han bli brukt som treningspartner, lekekompis, underholdning, kosebamse, hodepute, varmepute, tålmodighetsprøve!

(bilde får komme senere, jeg har nemlig ikke kamera!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har jeg klart å få fikset litt bilder! aner ikke hvilken funksjon kameraet stod på, men regner med det er noe side bildene ble litt rar i fargen:p

Kaizer passer fortsatt perfekt inn, og vi koser oss! Han har blitt dratt med på alt av aktiviteter, og han reagerer fortsatt med stor nysgjerrighet og kraftig logring på alt han blir utsatt for:) Han har blitt kjempe god kompis med min lillebror, og har fått seg to venninner(hunder altså) som har leker kjempe bra med! Ene venninna er en 4 mnd gammel valp, å hun er overlegent sjefen når de leker:)! Suuuper fornøyd med denne godgutten altså:):)

Men ja, bilder!

post-5424-0-76683200-1309644971_thumb.jp

post-5424-0-00071900-1309645104_thumb.jp

post-5424-0-93797600-1309645162_thumb.jp

post-5424-0-81726300-1309645353_thumb.jp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Liten oppdatering på Kaizersen!

Han har nå vært her i nesten 4 mnd, og vi har hatt våre opp og ned turer! Han har hatt litt problemer med raptus på tur, men dette er når under kontroll og har bare forekommet 1gang den siste mnd:D

Nå går han perfekt i bånd sammen med meg, og somregel også mens vi går sammen med andre hunder og mennesker:) Triks reportoaret han har også blitt kraftig utvidet, og i tillegg til sitt kan han nå; ligg, bli, tilbake, ikke rør, t-rex(bamse), danse, gi labb, andre labben, high 5, andre high 5, rull rundt, gå pent(ikke at han alltid hører etter da), øye(se på meg), slipp, søk, kom igjen, ned og plassen sin:D!

Hverdagen med mye turing, drakamping, jogging og kløving har resultert i at jeg har måttet kjøpe ny sele, og utvide reima på kløven fordi han har fått mer figur!:) Dette merkes også når om han drar i båndet, han er definitivt sterkere! Skulle gjerne visst hva han veide nå, for jeg klarer ikke løfte han lenger;)

Han var også veldig stresset da han kom hit, men etter mye trening og gode rutiner, har dette roet seg:) Eneste som får frem stresset hans nå er hundeparker, løpske tisper og når det ulmer opp til skikkelig uvær!

Tror vi har godt av hverandre begge to! Jeg har fått den aktive hverdagen jeg ønsker, han får nok aktivisering og den tryggheten et lettstresset hode trenger:)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Teserere: han er heeeelt fantastisk:D

Trulte70: fargen er kjempe fin! Har en venninne som gjerne vil låne han med seg når hun skal handle maling! for hun vil ha AKKURAT den fargen som han har på pelsen:D hahaha:D VI har funnet ut av hverandre på det meste, men jeg får opplever stadig situasjoner hvor jeg legger hodet på skakke, ser ut som et spørsmålstegn og sier høyt til meg selv "ka f*** du holder på me no?", men så er det jo alle finurlighetene hans som gjør han så underholdende å ha i hus:D boxer <3

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Teserere: han er heeeelt fantastisk:D

Trulte70: fargen er kjempe fin! Har en venninne som gjerne vil låne han med seg når hun skal handle maling! for hun vil ha AKKURAT den fargen som han har på pelsen:D hahaha:D VI har funnet ut av hverandre på det meste, men jeg får opplever stadig situasjoner hvor jeg legger hodet på skakke, ser ut som et spørsmålstegn og sier høyt til meg selv "ka f*** du holder på me no?", men så er det jo alle finurlighetene hans som gjør han så underholdende å ha i hus:D boxer <3

Jeg har to...dobbelt så underholdende...og dobbelt så mange frustrasjoner :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...