Gå til innhold
Hundesonen.no

[løst) Åpne .NEF i Photoshop CS4


Lola Pagola

Recommended Posts

Skrevet

Jeg orker ikke rote rundt på google rett og slett. Så da spør jeg her istedenfor. Hvordan får jeg åpnet .NEF filer i Photoshop CS4? Har et Nikon D5000 om det er av betydning.

Tenkte at etter 2 år med speilrefleks er det kanskje på tide å begynne å jobbe med råformatet istedet :innocent:

Hjelp?

Guest Dratini
Skrevet

Prøver maskina å åpne .nef-fila i annet program når du prøver å åpne den i PS?

Og så fant jeg denne :whistle:

"I'd like to mention with my Photoshop CS4, I can simply go to File>Open and select an *.NEF file without a problem. I can also right click on the file, go to Open With>Photoshop CS4 and it'll open. I havn't downloaded a plug-in to do this. Maybe a new feature in CS4?"

Skrevet

Prøver maskina å åpne .nef-fila i annet program når du prøver å åpne den i PS?

Og så fant jeg denne :whistle:

"I'd like to mention with my Photoshop CS4, I can simply go to File>Open and select an *.NEF file without a problem. I can also right click on the file, go to Open With>Photoshop CS4 and it'll open. I havn't downloaded a plug-in to do this. Maybe a new feature in CS4?"

Nei, PS sier bare at det ikke er "could not open, not the right kind of document blabla".

Skal teste om det går på den måten du limte inn, det hadde jo vært supert. Har bare prøvd å dra bildet rett inn i PS nemlig.

Edit: nope... gikk ikke dessverre :/ så da lurer jeg på hvor jeg finner en slik plug-in?

Skrevet

Jeg har camera raw, så vidt jeg ser inne på photoshop, men mulig den ikke er oppdatert eller noe. Er versjon 5.0 som er inne nå, så den er nyere enn den du linket til. Er rart synes jeg, faren min har samme versjon av ps, installert fra samme cd, men han har ikke trengt å legge til noe.

Edit; fant en nyere versjon, 6kommanoe der, så kan hende det er det som er problemet. PS versjonen min er jo eldre enn kameraet, og kameraet til faren min er eldre enn mitt, så det kan jo være at ps rett og slett ikke støtter min versjon av .nef. Får prøve å oppdatere.

edit2... gah! The Camera Raw 6.4.1 plug-in is not compatible with versions of Photoshop earlier than Photoshop CS5.

edit3..nå fant jeg en nyere versjon som funker på ps4, og der mitt kamera er nevnt.

haha og sånn går nu dagan

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...