Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingsbånd til whippet


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ny i det med utstillinger/valpeshow, så derfor lurer jeg på hva slags utstillingsbånd til whippet valp? kjetting eller nylon? og bør det være i 2 deler eller 1 del? Og hvilken farge skal det være?

Kan jo legge med et bilde av dyret, så dere vet hvilken farge ho har :)

IMG_2165.jpg

Skrevet

er bare i valpeshow ho skal stilles ut :) stiller henne ut fordi jeg fikk beskjed om at det var en fordel, siden jeg har planer om å konkurrere i ag senere :)

Skrevet

er bare i valpeshow ho skal stilles ut :) stiller henne ut fordi jeg fikk beskjed om at det var en fordel, siden jeg har planer om å konkurrere i ag senere :)

Har det noe å si om du skal stille i ag? Bare lurer :)

Skrevet

er bare i valpeshow ho skal stilles ut :) stiller henne ut fordi jeg fikk beskjed om at det var en fordel, siden jeg har planer om å konkurrere i ag senere :)

for å få norsk agility champion tittel krever det blått på en vanlig utstilling, ergo ikke valpeshow. Med haleknekk vil hun da aldri kunne få bli stilt etter 9mnd pga jeg antar det er diskvalifiserende på rasen uten å lest rasestandard. Så sånnsett hjelper ikke utstilling deg noe.

Uansett hjelper ikke utstilling på det å konkurere i AG, men du trenger utstillingspremiering for å oppnå norsk agility champion tittel.

Hva tenkte de som sa det til deg på ?

Skrevet

Kan hende hun tenker på å gjøre det mer for miljøtreningen sin skyld da. Eller? :-)

Joa, men da kan man jo likegodt dra på AG stevner, utstillinger, LP stevner ol for miljøtreningen om det er at miljøtreningen er for AG sin del, tenker nå jeg da :)

Du vil jo også på et valpekurs og evt lp treninger kunne gå igjennom tannvisning og andre øvelser samt miljøtrening, utstilling er ikke et must for å kunne trene og konkurere i AG i mine øyne :)

Skrevet

Har det noe å si om du skal stille i ag? Bare lurer :)

for å få norsk agility champion tittel krever det blått på en vanlig utstilling, ergo ikke valpeshow. Med haleknekk vil hun da aldri kunne få bli stilt etter 9mnd pga jeg antar det er diskvalifiserende på rasen uten å lest rasestandard. Så sånnsett hjelper ikke utstilling deg noe.Uansett hjelper ikke utstilling på det å konkurere i AG, men du trenger utstillingspremiering for å oppnå norsk agility champion tittel.Hva tenkte de som sa det til deg på ?

Kan hende hun tenker på å gjøre det mer for miljøtreningen sin skyld da. Eller? :-)

Joa, men da kan man jo likegodt dra på AG stevner, utstillinger, LP stevner ol for miljøtreningen om det er at miljøtreningen er for AG sin del, tenker nå jeg da :)Du vil jo også på et valpekurs og evt lp treninger kunne gå igjennom tannvisning og andre øvelser samt miljøtrening, utstilling er ikke et must for å kunne trene og konkurere i AG i mine øyne :)

er klar over at valpeshow ikke gjelder ja. Er for miljøtrening og for å venne henne til å gå rundt med masse folk og hunder rundt og rett og slett for morro :)

De fleste jeg har sett for whippet er kun helt enkle, tynne bånd. Er hunden som skal vises frem :)kenzo_18_month.jpg-for-web-normal.jpg

ok, takk :)

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...