Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal valpen hete?


MayB

Recommended Posts

Skrevet

Sjansen er stor for at det kommer en dvergschnauzervalp (hannhund) i hus i løpet av sommeren. Det finnes jo masse navn, men jeg klarer ikke å bestemme meg. Jeg liker enkle navn og ikke flere enn to stavelser, navnet skal ikke begynne på f, o eller r. Forslag mottas med takk!

Skrevet

Okej F, O eller R *tänker*

Felix, Fant, Flipp, Fyr, Otto, Oscar, Orion, Rio, Ruff, Raptus, Remi.... det var bara namn jag kom på i slängen :lol:

Skrevet

Sjansen er stor for at det kommer en dvergschnauzervalp (hannhund) i hus i løpet av sommeren. Det finnes jo masse navn, men jeg klarer ikke å bestemme meg. Jeg liker enkle navn og ikke flere enn to stavelser, navnet skal ikke begynne på f, o eller r. Forslag mottas med takk!

Okej F, O eller R *tänker*

Felix, Fant, Flipp, Fyr, Otto, Oscar, Orion, Rio, Ruff, Raptus, Remi.... det var bara namn jag kom på i slängen :lol:

:P

Skrevet

Hvilken farge kommer den til å ha, vet du det? (for mange er det slik at noen ganger dukker navneforslag opp ved å se dyret eller se det for seg)

Eksisterende merkenavn fra helt andre områder kan passe som kule hundenavn også!

f.eks.

Cooper

Morris

Yahoo

Yapps

Hadde en gammel onkel som het Georg, alle kalte han for "Goggen" - men det passer bedre for en stor og dorsk hund, enn en spretten dvergschnauzer :P Ja, hvorfor ikke kalle hunden for Sprett'n?

Skrevet

Gratulerer, hvilken farge? Evt oppdretter? :P

Må vite farge - en hvit en kan ikke hete Stalin mens det passer flott på en grå en f eks. En hvit en kan hete Yeti, men det kan ingen av de andre fargene :lol:

Skrevet

:P

Ojsan :lol: jag såg inte att det stod "ikke F,O eller R" :lol: gick visst lite fort i svängarna :whistle::icon_redface: men jah då är det mååånga tusentals olika namn att välja mellan så du måste nästan komma med någon slags inriktning på vad slags namn du önskar :ahappy:

Skrevet

Multisitat fungerer ikke :angry:

Mio Det blir en svart denne gangen, og takk for forslag.

LineSK Takk! Han er svart, men mere vil jeg ikke si før alt er 100% sikkert :) Nada ser kjempefin ut forresten :)

Vimsan Takk for forslag selvom det var feil bokstaver :lol: Det er det som er problemet mitt at det er så mange på velge mellom. Felix som du foreslo liker jeg, men det navnet har jeg allerede brukt.

Skrevet

LineSK Takk! Han er svart, men mere vil jeg ikke si før alt er 100% sikkert :) Nada ser kjempefin ut forresten :)

Oh nå ble jeg nysgjerrig! Svartinger er best :D

Navn til en svarting som jeg kommer på i farta:

Karius (joa, tre stavelser, men passer så fint :P)

Macho

Pompel

Nietzsche (utt Nitsje)

Og takk for fine ord om smuledyret :ahappy:

Skrevet

Oh nå ble jeg nysgjerrig! Svartinger er best :D

Navn til en svarting som jeg kommer på i farta:

Karius (joa, tre stavelser, men passer så fint :P)

Macho

Pompel

Nietzsche (utt Nitsje)

Og takk for fine ord om smuledyret :ahappy:

Ja, svartinger er nr. 1 på lista og jeg håper å kunne stille nysgjerrigheten din snart for da er jeg 100% sikker på at det blir valp til meg :) .

Takk for forslag til navn, hvis jeg hadde valgt Pompel så måtte evt. neste hund hete Pilt da :lol:

Skrevet

Jeg synes det er enklere å finne navn til hannhundere enn til tisper... :icon_redface:

For eksempel:

Heike :wub:

Tenghil

Nero

Tito

Lynx

Dolg

Pan

Tristan

Kol

Skrevet

Herlig rase! :) Gratulera med kommende valp.;)

Lykke til med valp.

Hva med

- Amadeus

- Antonio

- Assi

- Azlan

- Birch

- Bastian

- Bonso

- Charlie

- Caspar

- Cesar

- Caiser

- Dino

- Dennis

- Emilian

- Elling

- Eddi

- Frikk

- Franz

- Leon

- Maiko

- Marko

- Mike

- Nico/Niko

- Pepsi

- Sofus

- Siko

- Troy

- Theo

- Viktor

- Villiam

Skrevet

Takk for forslag. Alle er notert og er med i vurderingen, men det er neimen ikke lett det her.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...