Gå til innhold
Hundesonen.no

Gul rennende avføring


Recommended Posts

Amiga har siste uka blitt mer og mer gul i avføringen, Issi merker vi ingenting på. Og idag toppet det seg med rennende gul avføring.

Hun gikk på v&h valp frem til tja.. noen uker/halv måned/måned siden. og har spist voksenforet etterpå. Hva kan den gule avføringen komme av?

Kan det være fordi maten ble tint og så fryst igjen? MEn som sagt merker ingenting på Issi.

De fikk et kraftben for et par dager siden, utenom det ingenting annet. Har spist voksenforet nå godt over 2-3 uker. Aldri opplevd noen endring når hun har fått kraftben tidligere.

I tillegg har hun vært en del dorsk og slapp og lite futt i.

Noen som har en ide? Faster henne nå ikveld for å se om flytingen gir seg.

Kan det være ravhalsbåndet? sånn helt random tanke, utenom at det skal ha noen slik virkning :P

Det bare virker så rart når avføringen har blitt gulere og gulere og gulere.... :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blander du det ut med vann? Pøbel får litt slimete, gul avføring når han har "lagret opp" litt og bare bajset noen få kuler en liten stund. Og da hender det at jeg tilsetter litt karbohydrater i form av ris eller tørrfôr eller linfrø, for å sette i gang systemet skikkelig igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blander du det ut med vann? Pøbel får litt slimete, gul avføring når han har "lagret opp" litt og bare bajset noen få kuler en liten stund. Og da hender det at jeg tilsetter litt karbohydrater i form av ris eller tørrfôr eller linfrø, for å sette i gang systemet skikkelig igjen.

sluttet å blande med vann fordi folk sa det var unødvendig.hun pleier å bæsje kuler, ikke superharde men småe kuler.

Så jeg burde blande med vann som før også gi hun litt ris nå f.ex?

kokt ris btw? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare for å skremme litt så kan gul avføring tyde på problem med bukspyttkjertelen, galleblære eller leveren, som normalt skal hjelpe kroppen med å fordøye fettet vi spiser. Dette er for mennesker, og jeg vet ikke om det gjelder dyr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sakset fra AN

Sånn, da er jeg hjemme fra lang dag hos vet og på jobbintervju.

Var hos vet halv ti, inn og begynte å forklare alt som har skjedd siste 3 ukene og hvordan hun var, så sjekket vi med fingre inn flere steder, hun klemte og kjente og tok og sammenlignet masse greier rundt på magen og sånt. Tok en blodprøve og vi gikk til ultralyd rommet. Der lå hun og vi satt på hver ende og holdt og de barberte magen og begynte. Fant blæren og mye så bra ut også fant de noe de ikke likte. Så etter en god time på ultralyd bordet med 2 vet som klemte og sjekket og sjekket ut et svart område kom de frem til at livmorveggen har begynt å endre seg, den var tykkere og noe mer jeg har alt glemt og vi skal inn på torsdag for ny ultralyd. Det var ingen klar livmorbetennelse men det kunne helt klart bli det over natta/noen dagr. Så har fått ny kur med antibiotika for de mistenkte infeksjon og ny time. Blir hun dårligere i almenntilstand skal vi inn med en gang.

Så oddsen for sterilisering er høynet igjen :aww:

Hun har bare sovet etter vi kom hjem og var ute og gikk 2 minutter hvor hn knapt stablet bena forran seg igjen, til morgenen travet hun faktisk!! Så vi sitter her og følger nøye med og blir i lørenskog en dag ekstra tilfelle hun blir dårlig. Så får vi se om thorstein blir igjen her med henne for å dra til vet ol. Vettene var jeg iallefall superfornøyd med!

Nå kjenner jeg at denne dagen har vært litt lang og at jeg og Amiga skal se på film. Gulaktige avføringen har hun fortsatt, uten at vi vet hvorfor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkars Amiga :hmm: Håper antibiotikaen klarer å ta knekken på det sånn at hun kommer seg fort :)

God bedring til paraboldamen :ahappy:

Ja, vi får håpe. Hun var jo nettop på en kur også, men vi får se om det endrer seg noe i livmoren over et par dager. Vettene håpet ikke men de sa oddsen var stor og de tok masse bilder i ultralyden av pløsegreia...

Og nå synes jeg at Amiga sin uflaks kan slutte :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Store antibiotikakurer kan også gjøre noe med avføringen - men jeg er litt forvirret: Er den gulfarget og normal konsistens, eller er det gulfarget diaré?

Om hun har diaré:

Faster du henne, gir du skånekost eller vanlig mat? Har du forsøkt zoolac?

Det kurerer ikke henne for det som måtte være trøblete i livmora, men hun blir ikke sprekere av diaré heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Store antibiotikakurer kan også gjøre noe med avføringen - men jeg er litt forvirret: Er den gulfarget og normal konsistens, eller er det gulfarget diaré?

Om hun har diaré:

Faster du henne, gir du skånekost eller vanlig mat? Har du forsøkt zoolac?

Det kurerer ikke henne for det som måtte være trøblete i livmora, men hun blir ikke sprekere av diaré heller.

Den er gulfarget, starter litt ok, så blir til flytende. Men det er ikke helt sprutbæsj. Hun gjør ikke fra seg inne ol, men det starter litt riktig form også blir det helt flytende.

Ga henne vanlig mat igår med litt kokt ris. Ikke noe zoolac.

Ikke fått mat enda idag, tenkte å gi til kvelds.

Forrige antibiotika kur endet forrige lørdag, og gule bæsjen begynte nå etter den. Bare blitt litt verre hver dag :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...