Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til toller


TollerValp

Navn til toller tispe  

66 stemmer

  1. 1.

    • Melis
      18
    • Litchi
      12
    • Eple
      5
    • Lykke
      6
    • Blomst
      0
    • Rips
      13
    • Blitz
      8
    • Fanta
      4


Recommended Posts

Skrevet

Gratulerer med valp:) Blir spennende å følge den lille fremover.

Ang. navn har det en tendens til å falle seg ganske naturlig når man får valpen i hus og blir kjent, dersom dere ikke har rukket det enda. Personlig synes jeg kanskje Fanta og Lykke er de minst spennende navnene av alternativene deres, da det er en del som heter dette.

Skrevet

Jeg er fan av tostavelses navn, så av de alernativene likte jeg Litchi best! Har ikke hørt om en hund med det navnet før :) Grattis med valp!

Skrevet

Jeg stemte på Rips i natt, jeg. Aller først, så :D Kult tollernavn som jeg aldri har hørt før :)

Skrevet

Stemte Rips jeg, hehe. Ellers så er vel spesielt Fanta og Lykke mer vanlige hundenavn, så derfor litt kjedelige i mine øyne. Kjenner også en Blomst og en Blitz riktignok. :)

Skrevet

Eg synst Melis var eit fint namn :).

Men eg synst det er litt rart at folk vil vente til dei er blitt kjend med kvalpen før dei gir dei namn. Ein ventar då ikkje til ein unge er vokst opp slik at ein får vite kva type menneske det blir? :icon_confused: Og er det ikkje greit å lære kvalpen kva han heiter heilt frå starten av?

Skrevet

Eg synst Melis var eit fint namn :).

Men eg synst det er litt rart at folk vil vente til dei er blitt kjend med kvalpen før dei gir dei namn. Ein ventar då ikkje til ein unge er vokst opp slik at ein får vite kva type menneske det blir? :icon_confused: Og er det ikkje greit å lære kvalpen kva han heiter heilt frå starten av?

Joa, ofte så. Nå sitter vi med en toller som er grasiøs som en flodhest (ikke feit, bare litte nett og grasiøs), sur som tante Sofie og egoistisk som Karlson på taket. Hun kom også med navnet Fibi. Det er noe bikkja til Paris Hilton kunne hete med bling bling og Prada klær, liksom. Hun har både Fire (engelsk for ild, ikke tallet fire) og Ice i kennelnavnet sitt. Begge de navnene hadde passet bedre. Skjønner jo at man ikke kaller en valp for Hurpa eller Psyko, men altså... Hun var åtte måneder da vi overtok henne. Da var hun aldeles gal og Fibi var enda teitere navn :D

Skrevet

Syns Litchi synes jeg var et flott navn:) Det sier så mye liksom. Vår hund kommer om 8 uker men allerede er navnet sånn ca. bestemt:):wub:

Skrevet

Jeg stemte rips, mest pga fargen og klangen på navnet, kjempesøtt :) Kjenner forøvrig allerede to tollere som heter Fanta.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...