Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøleskapsmagneter


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skulle gjerne hatt sånne kjøleskapsmagneter med ord - altså diverse ord skrevet med svart skrift på hvit bakgrunn. Sånn:

DSC00200.JPG

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt det?

Skrevet

Ting i Olav Tryggvasonsgate? :whistle:

Ellers selges det ofte på nett, under navn som "kjøleskapspoesi", "fridge poetry", "magnetic poetry" etc. Har sett en del bokhandlere (Tanum burde ha) og glassmagasin som selger slikt, og jeg har hørt at Artista på Byporten har det? Vil du ha engelsk kan du bestille direkte fra Magnetic Poetry.

Jeg også vil ha sånne, derfor jeg vet litt mye om dem :wub:

Skrevet

Ting i Olav Tryggvasonsgate? :whistle:

Ellers selges det ofte på nett, under navn som "kjøleskapspoesi", "fridge poetry", "magnetic poetry" etc. Har sett en del bokhandlere (Tanum burde ha) og glassmagasin som selger slikt, og jeg har hørt at Artista på Byporten har det? Vil du ha engelsk kan du bestille direkte fra Magnetic Poetry.

Jeg også vil ha sånne, derfor jeg vet litt mye om dem :wub:

Litt langt å dra til Trondheim for å kjøpe magneter da. :lol: Men de har Ting-butikk her i Oslo også, så jeg kan eventuelt ta turen dit på fredag om jeg ikke finner på Storo nå.

Og du må jo kjøpe sånne du også, kan du skjønne! Har du lyst, har du lov. :aww:

Skrevet

Jeg fant ikke på Storo (verken på Notabene eller på Traktøren, som fører veldig mange av de samme varene som Ting), men Tanum på Byporten hadde! De hadde både på norsk, italiensk og spansk, og 6-7 forskjellige varianter på engelsk. De engelske kostet 139 per pakke, de andre språkene kostet 249. Helt horribelt, men nå har jeg altså brukt fem hundre kroner på kjøleskapsmagneter! :icon_redface: De norske er en gave, også måtte jeg bare kjøpe italienske til meg selv.

Skrevet

Det minnar meg på at eg leitar etter kjøleskapspoesi på nynorsk! Eg veit dei hadde i Bergen ei tid tilbake, då kjøpte me til ei tante til jul. Meiner det var ord frå Olav H Hauge blandt anna.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...