Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger litt hjelp her..


lillemor

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger litt hjelp.. Jeg har bestemt meg for å kjøpe hund, og hvilken rase. Har vært i kontakt med noen oppdrettere.En av oppdretterene hadde valper igjen. Jeg ble satt opp på valpeliste og fikk beskjed om å ringe om noen uker for å avtale tid for å se på valpene. Men jeg er usikker på om det betyr at jeg får kjøpe valp eller kanskje får kjøpe valp?

Skrevet

Mulig at oppdretter har lyst å møte deg, høre litt mer om deg for å finne ut om de ønsker å selge en valp til deg :)

Jeg ville absolutt dratt dit for å se og for å presentere deg selv, slik at oppdretter ser hvorfor h*n burde la deg kjøpe en valp. Det er jo ikke noe hastverk med å få en hund, og det er mye bedre å bruke tiden til hjelp!

Skrevet

Som sagt over, jeg ville absolutt dratt på besøk og hilst på hundene.. Det kan jo faktisk skje at du ikke liker foreldredyrene eller lignende også, så du vet jo ikke om du vil ha valp ifra dette kullet selv engang..

Skrevet

Takk for svar :) Hvis jeg skal kjøpe meg valp vil jeg ha den til sommeren, fordi det er viktig for meg å ha ferie når jeg skaffer meg valp, slik at jeg har god tid til å være sammen med valpen den første tiden. Om det ikke er mulig vil jeg heller vente til neste år. Men har utrolig lyst på en valp da :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...