Gå til innhold
Hundesonen.no

potesokker


Recommended Posts

Noen som har tips til gode potesokker? De jeg har er så stive, harde og sklir bare av. Vil ha noen som former seg mer til foten, burde egentlig vært noe lignende som tøysokker, men vil helst ha noen som er vanntette. Blir nok noen telturer i sommer, og tenker å ha potesokker som man kan ha på inni teltet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har tips til gode potesokker? De jeg har er så stive, harde og sklir bare av. Vil ha noen som former seg mer til foten, burde egentlig vært noe lignende som tøysokker, men vil helst ha noen som er vanntette. Blir nok noen telturer i sommer, og tenker å ha potesokker som man kan ha på inni teltet.

Mulig det er jeg som er dum, men hvorfor trenger du vanntett potesokker inni teltet? Er vel ikke mye vann der? :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

skjønner heller ikke hvorfor du skal ha potesokker inne i teltet. Og har hunden gode poter så trenger du dem ikke ute heller. Noen hunder blir sårbeinte og da kan det være bra med en god potefett. Men et godt potefett skal da trekke inn i poten. Jeg bruker kunn billige enkle sokker som dem kan slite i stykker eller miste uten at jeg trenger å offe meg over at dem er borte. HVa jeg ville valgt. Vet at jegere bruker kunn tynne potesokker ala dette når dem er ute og jakter i fjellet http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=32939&catID=15085&GroupID=15131&Product=2189 . Har brukt lite potesokker på mine så san veldig god erfaring har jeg ikke men ville ikke hatt noen som var vanntette på tur fordi at det kommer også fuktighet innenfra og ut og den skal jo bort. da hadde jeg heller tatt med litt sportsteip/elektrikkerteip til å teipe utenpå sokken

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har tips til gode potesokker? De jeg har er så stive, harde og sklir bare av. Vil ha noen som former seg mer til foten, burde egentlig vært noe lignende som tøysokker, men vil helst ha noen som er vanntette. Blir nok noen telturer i sommer, og tenker å ha potesokker som man kan ha på inni teltet.

Jeg håper jeg misforstår deg her, for du har vel ikke tenkt å ta på sokker fordi hunden er våt på bena? Og derved effektivt lukke fuktigheten inne?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ser jeg skrev litt feil her :P Og ikke rart dere misforsto! Men neida, trenger jo ikke vanntette potesokker inni teltet, og skal selvfølgelig ikke ta potesokker på fordi hunden er våt på potene og skal inni teltet!

I sommer blir det vel kanskje bare eventuelt brukt potesokker inni telt, og grunnen for det er at jeg har en telt gal samboer som har brukt maaasse penger på teltet sitt og er så redd for at hunden skal ødelegge teltet med klørne... Jeg for min del bryr meg ikke så mye:p

Vanntett tenkte jeg bare fordi hvis jeg skulle slippe å kjøpe så mange forskjellige par, så er det greit å ha om vinteren hvis det skulle være noe. Bruker ikke potesokker på henne til vanlig, men her i vinter brakk hun en klo og måtte bruke den på den foten ganske lenge og da var det et styr med de potesokkene som vi har. Og om vinteren er det jo ofte mye snø, så da er jo vanntette greit å ha :) (Når hun brakk kloa så fikk vi beskjed om at den ikke skulle bli våt eller kald..) Så trenger ikke potesokker som er vanntette til sommeren, bare tenkte hvis man bare skulle kjøpe et par at det var greit at de var vanntette, slik at de også kunne brukes på vinteren :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Billige fleecesokker er vel greit for teltets del,klipp også klørne rett før for å vise sambo litt omtanke, og så impregnerer du de til vinteren, enten med spray eller vaskemiddel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg anbefaler også potesokkene til dogbooties.com men jeg liker bedre de i fleece enn cordura. Det kommer jo ann på hva man skal bruke de til selfølgelig. Fleeece-sokkene er jo ikke vanntett da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...